X

Nové cvičení pro těhulky

3 min čtení

Nové cvičení pro těhulky

Jakýkoliv druh tělesného pohybu je pro každého z nás velice důležitý. Člověk se cítí dobře nejen po těle, ale i po duši. Hormony štěstí, které se po cvičení začnou do našeho organismu vyplavovat, udělají své.

Ale jak je tomu u těhotných žen? Znamená zjištění dvou proužků na těhotenském testu pro ně nutný konec všech tělesných aktivit, tedy i cvičení? Kdepak! O tom vás může přesvědčit zcela nové DVD Cvičení pro těhotné II. Od zkušené porodní asistentky Magdaleny Mikulandové, která je zakladatelkou Studia pro ženy v Praze, Říčanech a Karlových Varech.

Co těhulkám toto DVD nabídne? To už nám řekne sama Magdalena Mikulandová...

 

Co Vás vedlo k tomu, abyste vydala nové DVD Cvičení pro těhotné II.?

Především tlak a zájem mých klientek a těhotných žen vůbec. První DVD Cvičení pro těhotné bylo velice úspěšné a ženy ho moc rády kupovaly a cvičily podle něj doma. Mnoho z nich je opět těhotných, první DVD mají, ale chtěly něco nového, co by jim vyhovovalo nyní.
Pro vydání dalšího DVD jsme se rozhodly i proto, že zájem těhotných o naše cvičení ve Studiích pro ženy/Praha, Říčany, Karlovy Vary/ je obrovský.

 

Dalo by se chápat jako pokračování toho prvního?

Vlastně ano. Cvičení těhotných se odvíjí od určitých kritérií, které nelze vynechat ve druhém či jakémkoliv dalším DVD pro těhotné. Už tímto jde vlastně o pokračování. Nicméně Cvičení pro těhotné podle Magdaleny Mikulandové je dnes již určitá značka, která nabízí kvalitu, nápady a bezpečné cvičení pro těhotné ženy a jejich miminka.

 

Čím se liší? Co těhotným ženám nabídne?

Od prvního DVD se liší novými neotřelými cvičebními prvky, novinkami v oboru cvičení pro těhotné a v neposlední řadě prvky z jiných cvičebních oborů.

 

Jaké časti těla, jaké svalové skupiny si během cvičení protáhnou, posílí?

Jde o komplex cvičení, která posílí, prokrví, anebo naopak uvolní všechny svalové skupiny, které těhotné ženy potřebují. Správně vedené cvičení pro těhotné by mělo ženě pomoci zkvalitnit její těhotenství a pomoci jí připravit svalové skupiny pro zdárný porod bez
komplikací. Pokud je žena na porod dobře připravená, lze jej zkrátit i o několik hodin.

 

Jak se to říká? Těžko na cvičišti, lehko na bojišti? Platí to i v případě porodu, když budoucí maminky budou cvičit podle vašeho nového DVD?

Ano určitě. Jak jsem již odpověděla cvičení a pohyb vůbec je v těhotenství velice důležitý a pokud žena cvičí pravidelně a k tomu třeba ještě dochází někam do specializovaného studia pro těhotné, rozvíjí se její pohybová aktivita, ale také i duševní postoj k celé věci. Pokud žena cvičí pravidelně, mění se i její postoj k porodu a velmi rychle si začne uvědomovat, o co při porodu jde, a jaká je její úloha. Ženy se přestávají porodu bát a naopak si začnou věřit. To je velký dar cvičení v těhotenství a působení na ženy v tomto důležitém období života.

 

Z jakého zdroje či zkušeností jste jednotlivé cviky čerpala?

V tomto oboru pracuji již 23 let a moje práce je i mým koníčkem. Není den, abych se něco nového nedozvěděla či nenastudovala. Proto jsem spolu s mým týmem ve Studiu pro ženy vytvořila soubor cviků na konkrétní svalové skupiny a to tak, aby ženě pomohly, ale také jí cvičení bavilo. Najdete zde spoustu prvků z pilates, jógy či břišních tanců.

 

Jsou cviky přizpůsobené tomu, jak ženě roste bříško?

Ano cvičení je koncipované tak, aby těhotné ženě žádné cviky nevadily a hlavně neuškodily jí nebo dítěti. Cviky jsou ukázány v několika pozicích s různými pomůckami, aby si vybrala
každá žena.

 

Jsou brány ohledy na miminko?

Samozřejmě. Jedná se o pokračování velmi úspěšného DVD Cvičení pro těhotné, podle kterého cvičily tisíce žen. Celé bylo vytvořeno týmem odborníků, kteří se touto problematikou zabývají léta. Práce s těhotnými nás nesmírně baví a cítíme to jako poslání. Vše co děláme, děláme s ohledem na ženu i dítě.

 

Co byste vzkázala těhulkám, které právě drží v ruce vaše nové DVD?

Ať se jim líbí, ať si při něm dobře zacvičí, a ať u cvičení vydrží po celou dobu těhotenství. Pohyb je pro kvalitu těhotenství a porodu samotného velice důležitý a určující prvek. Dále je chci pozvat do Studia pro ženy, aby si přišly vedle domácího cvičení s mým DVD zacvičit k nám. Cvičení ve skupině se ženami, které jsou také těhotné, je vždy inspirující. Máme zkušenosti, že se tady vytvářejí přátelství na celý život a to nás moc těší. Žena je často po porodu nechtěně izolována, nikdo totiž v jejím okolí nemá obdobné starosti a tak se stává, že žena nemá dostatek sociálních vazeb. Je to škoda.

 

Chystáte do budoucna pro ženy opět nějaké to překvapení?

Studio pro ženy je na trhu již 17. rok. Jde o velice dynamické seskupení zdravotníků, které tato práce především baví. Jsem moc ráda, že mám právě takové spolupracovníky. Já osobně beru mojí profesi jako poslání a stále mě baví dělat s lidmi. Nápadů mám plno a už nyní se připravují nové akce, služby a překvapení. Myslím, že ženy budou příjemně překvapeny.

Ohodnoťte článek

Průvodce těhotenstvím