X

Jak vybrat dětský kočárek?

2 min čtení

Jak vybrat dětský kočárek?

Výběr správného kočárku není v dnešní době nic jednoduchého. Trh je plný značek a typů kočárků a zorientovat se v nich je pro prvorodičku určitě těžké. Jak tedy poznáte, který kočárek bude pro vaše dítě ten nejlepší? Vždy vybírejte podle věku dítěte.

První půl rok života

Pro čerstvě narozená miminka jsou rozhodně nejlepší kočárky s korbou.  Dítě v tomto věku má ležet na zádech, případně se přetáčet, což korba splňuje. Tak jako u všeho, co kupujete pro svou ratolest, dejte si i tady pozor na materiál a původ výroby.

Kočárky s korbou bývají často odpružené. To je dobrá volba, protože tím dodáte miminku houpavý pohyb, na který je zvyklý, když ho chováte, a zároveň ho příjemně ukolíbáte ke spánku. Odpružené kočárky jsou proto oblíbená volba většiny matek.

Ideální je koupit rovnou kočárek, jehož korbu můžete používat i na přenášení miminka. Dnes se již běžně nabízí také trojkombinace, které obsahují i dětskou sedačku do auta, což je určitě praktické, protože sedačku si musí pořídit každý rodič, který má doma auto.

Od 6 měsíců do 2 let

Jak miminka rostou, mění se i potřeba typu kočárků. Pro děti ve věku od 6 do 24 měsíců se dobře hodí sportovní kočárky. Do dovršení 12 měsíců dítěte byste ale měli sportovní kočárek používat jen jako doplněk. V prvním roce věku se kojenci mají vozit v kočárku v poloze ležmo nebo nosit v nosítku. Ideální je tyto aktivity střídat. Některé děti se ale naučí sedět již v několika měsících věku, a proto se může sportovní kočárek hodit.

Od jednoho roku už se děti vozí ve sportovním kočárku běžně. V tomto typu kočárku stráví vaše dítě asi nejdelší období, proto vybírejte pečlivě. Důležité je, aby byl pohodlný i pro maminku. Co to znamená?

Praktickou pomůckou je například polohovatelné madlo nebo hrazda, která se sundat. Díky tomu může matka s dítětem lépe manipulovat. Vaše miminko určitě ocení polohovatelnou podpěrku, aby se mohlo jak natáhnout, tak sedět.

Od 2 do tří roků

Děti v tomto věku můžete také vozit ve sportovním kočárku, mnoho maminek ale dává přednost takzvaným golfovým kočárkůmLépe se skládají, mají nízkou hmotnost a řídí se dvěma řídítky, tudíž i ovládání kočárku je snazší. Golfové kočárky se doporučují opravdu až pro větší děti, protože se nedají polohovat, takže váš potomek musí vydržet delší čas sedět.

Před koupí kočárku se nebojte poradit se svým pediatrem. Otázky vám určitě zodpoví také prodejci kočárků. Ti se ale mimo jiné snaží své zboží prodat. Proto se o typech kočárku informujte nejprve sami, ať se pak lépe orientujete.

5/5 - (1 vote)

Průvodce těhotenstvím