X

Zlatá labuť: silný příběh z doby nacistické okupace vás chytne a nepustí

4 min čtení

Zlatá labuť: silný příběh z doby nacistické okupace vás chytne a nepustí

Píše se konec 30. let minulého století, nacistická vojska už přešlapují na hranici a brzy obsadí Československo, napětí by se dalo krájet, průšvih je na spadnutí. Zní Vám to jako upoutávka na velkolepý americký biják? Pak jste na omylu, bavíme se o české produkční perle Zlatá labuť. Seriál Vás vtáhne do děje a nepustí.

Vedle skvělých hereckých výkonů a promyšleného scénáře vás dozajista uchvátí i dechberoucí prostředí a skvělá práce kamery, která váš obývák přenese do doby nacistické okupace. Jste napnutí tak jako my? Tak se pojďme podívat, co si pro Vás Zlatá labuť nachystala.

Seriál Zlatá labuť, který je dostupný na streamovací službě Voyo.cz, patří k nejzajímavějším novinkám české televizní produkce. Jedná se o nabitý historický příběh z temných dob druhé světové války, konkrétně z doby, kdy Nacistické Německo okupovalo Československo.

Seriál vás vtáhne do té doby, kdy hrozba německé okupace přivádí české obyvatelstvo do stavu beznaděje a strachu. Díky tomu se stává nejvýraznější postavou hlavní hrdinka, Bára Veselá, v podání Marty Dancingerové. Bára je statečná, odvážná a velmi inteligentní žena, která se nebojí riskovat pro své blízké. Její příběh lásky, naděje a hrdinství vás uchvátí a dojme až k slzám.

Dobové prostředí

Kromě silného příběhu je Zlatá labuť také vizuálně nádherným počinem. Rekonstrukce dobového prostředí a kostýmů jsou třešničkou na skvěle vymyšleném scénáři a podtrhují skvělý divácký zážitek. Celý seriál působí jako věrná reprezentace tehdejší doby. Diváci se mohou těšit na malebné kulisy staré Prahy, na některých místech dokonce budou moci poznat, že se natáčelo přímo na místech, která jsou s německou okupací neodmyslitelně spjata

Příběh

Německá okupace byla pro český národ obdobím hrůzy a beznaděje. Tento temný moment v dějinách národa si můžeme připomenout díky seriálu Zlatá labuť. Seriál nám ukazuje, jak se tehdejší lidé snažili vypořádat s tíživou situací. Hlavní hrdinka Bára Veselá se stává příkladem, jak se snažit o změnu a o to, aby se lidé nepodvolili okupantům.

Seriál Zlatá labuť vyniká svým scénářem i hereckými výkony. Martin Hofmann, v roli Bářina kamaráda Zdeňka, se také předvedl jako vynikající herec. Na obrazovce můžeme vidět i další výrazné osobnosti, jako jsou například Kryštof Hádek, Filip Blažek a další.

V české televizní produkci se objevují stále více kvalitní a zajímavé počiny, které se stávají oblíbenými i u diváků mimo českou kotlinu. Seriál Zlatá labuť je jedním z nich. Může být považován za nejúspěšnější a nejlepší seriál, který byl v České republice kdy natočen - a to skutečně nepřeháníme, protože s grácií se přehoupne přes laťku mezinárodní televizní produkce.

Temné dějiny

Seriál Zlatá labuť se nebojí ukázat temnou kapitolu českých dějin a přiblížit ji divákům. Díky tomu má potenciál stát se nejen oblíbeným seriálem, ale také přínosem pro vzdělání a povědomí o českých dějinách - právě poměrně přesný narativ plný dobově přesných informací nám skutečně ježil chlupy na rukách. A nemůžeme se dočkat, až se seriál stane například doporučovaným dílem ke shlédnutí v rámci hodin dějepisu.

Všechny díly seriálu jsou k dispozici na Voyo.cz a můžete je sledovat kdykoliv a kdekoliv. Pokud si rádi užíváte kvalitních seriálů, které vás dokážou uchvátit, Zlatá labuť je pro vás to pravé.

Jaký díl Zlaté labutě se vám líbil nejvíc?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Co našemu oku neuniklo:

Kamera dává vyniknout emocím a skvěle dokresluje atmosféru

Jedním z nejvýraznějších prvků seriálu Zlatá labuť je jeho kamera. Kvalita záběrů a vizuální stránka seriálu jsou vynikající. Kamery a filmové technologie jsou použity takovým způsobem, že dokážou diváka úplně vtáhnout do děje a zprostředkovat mu pocit, že se nachází přímo na místě děje. Kamera je schopna zachytit nejen krásu a detaily historických budov a interiérů, ale také vystihnout atmosféru celého děje a dokonale zprostředkovat divákovi emoce a nálady postav.

Takto běžně nevypadají seriálové kostýmy. Aneb úroveň filmové produkce na dosah.

Dalším vynikajícím prvkem seriálu jsou kostýmy. Kostýmní výtvarnice se skvěle vypořádala s náročnou úlohou vytvořit autentické kostýmy pro dobu, která je od nás vzdálena již mnoho let. Každý kostým je detailně propracovaný a dokonale ladí s postavou, kterou reprezentuje. Díky skvěle vymyšleným kostýmům se divák může snadno přenést do doby, kterou Zlatá labuť zachycuje.

Propracovaný scénář a skvělá volba herců

Scénář je také velmi kvalitní. Příběh se velmi dobře vyvíjí a postavy mají velmi hluboký charakter. Děj je plný napětí a emocí, které dokážou diváka zaujmout a vtáhnout do děje. Každá postava má svůj vlastní příběh a motivaci, která se odvíjí od doby, ve které se odehrává. Díky tomu je celkový příběh velmi věrohodný a autentický.

Hudba, bez které by to nebylo ono

Posledním, ale rozhodně ne méně důležitým prvkem seriálu Zlatá labuť je hudba, která vznikala pod taktovkou Davida Solaře. Hudba dokonale ladí s atmosférou děje a dokáže velmi dobře podtrhnout emoce a nálady postav. Hudba v seriálu není pouze doplňkovým prvkem, ale je velmi důležitou součástí celkového dojmu a dokáže velmi silně působit na diváka.

V celkovém souhrnu byl seriál Zlatá labuť velmi kladně hodnocen kritikou i diváky. Tento počin může být považován za jedno z nejvýraznějších děl české televizní produkce. Pro ty, kteří milují historické počiny, silné příběhy a nádhernou vizuální stránku, je Zlatá labuť skvělou volbou. Tento seriál dokáže diváka vtáhnout do děje a vnitřně jej oslovit a přináší tak neopakovatelný zážitek.

4.6/5 - (18 votes)