X

Jak vyplašit myš ze spíže?

2 min čtení

Jak vyplašit myš ze spíže?

Myš je velmi záludný škůdce, který ale dokáže doma, a hlavně ve spíži, natropit velkou paseku. Je to zároveň i velmi vytrvalý soupeř, který se nebude chtít jen tak vzdát. Když má myš přísun potravy, nebude vůbec jednoduché se jí zbavit, ale pár cest přeci jen existuje. Jak se tedy myši zbavit a dostat ji ze spíže pryč?

Jak poznat, že máte doma myš?

Spíž je většinou první místo, kam myš mile ráda zavítá. Množství potravy je pro ni jako ráj na zemi, a proto se bude velmi často vracet. Jak ale poznáte, že tam myš máte? Je to celkem jednoduché. Myš za sebou zanechává stopy v podobě nakousaných potravin, a to i těch, které jsou zabalené v obalech. Většinou se jedná o různé sušenky, které myši voní. Ale samozřejmě i nebalené potraviny nezůstanou nedotčené. Dalším poznávacím znamením je myší trus. Najdete ho pak na poličkách, kudy se myš procházela.

Je vhodné použít pastičku na myši?

Většinou, když se doma objeví myš, jako první by se měly odstranit všechny potraviny, ke kterým by myš mohla mít přístup, ale co se týče spíže, toto řešení úplně možné není. Spíž slouží k uchovávání potravin a většinou jich tam máme hodně, takže stěhovat ze spíže vše pryč kvůli myši může být pro mnohé nereálné řešení.

Nabízí se řešení v podobě pastiček. Klasické natahovací pastičky se na myši používají mnoho let a většinou jsou i vysoce účinné. Je tu ale pár háčků. Když nastražíte pastičku do spíže, je dost možné, že si návnady myš nevšimne hned, vzhledem k množství potravin. Také některé myši dokáží návnadu sundat z pastičky bez toho, aby sklapla. Dalším úskalím pastí je, že v mnohých případech myš usmrtí, což nemusí být pro každého člověka příjemné.

Jaké je nejefektivnější řešení?

Místo pastiček nebo různých jedů zkuste jiné, humánnější řešení. Tím jsou například ultrazvukové plašiče myší. Tyto odpuzovače fungují na principu vysílání vysokých nepříjemných zvuků, které jsou ale slyšitelné jenom pro hlodavce. Zároveň většina lepších plašičů mění v průběhu času výšku tónu a tím zaručují, že si myš na zvuk nezvykne.

I instalace plašiče je velmi jednoduchá. Stačí plašič umístit na místo, které bude ideálně v rohu a nebude mít žádnou překážku z prostoru. Pak dokáže ideálně pokrýt zvukem celou spíž. Plašič také můžete napájet dvojím způsobem. Buď ho zapojíte do elektrické sítě, což vám zajistí, že se o plašič nemusíte vůbec starat, nebo do plašiče vložíte baterie. Ty je ale nutné jednou za pár měsíců vyměnit. Zároveň plašič po vyhnání myši slouží jako prevence, aby se myš už zpátky do spíže nevrátila a vám tak už nemohla škodit.

Myš je zákeřný a záludný soupeř, ale bojovat se s ním dá a to dokonce i humánně. Jenom je nutné s vyháněním myši začít co nejdříve, než se stihne rozmnožit. Potom už by před vámi stál mnohem větší problém, protože vyhánění myší rodinky je docela oříšek. A ještě jeden malý tip: zjistěte, kudy se myška do spíže vůbec dostala a hlavně na tu stranu je vhodné plašič nastavit.

5/5 - (3 votes)