X

Jak zjistit kód PUK

2 min čtení

Jak zjistit kód PUK

V lidském životě, ať už chceme nebo ne, je potřeba zapamatovat si určitá hesla. V případě PIN a PUK kódů jde o ochranu vaší SIM karty. Co dělat, když ale své heslo zapomenete?

PIN kód

Po každém zapnutí telefonu musíte (za předpokladu, že v něm máte SIM kartu a máte tuto funkci na SIM kartě aktivovanou) zadat čtyřmístný PIN kód. Ten je třeba si zapamatovat. PIN kód má zajistit, abyste na SIM kartu měli přístup jenom vy.

PIN kód je u každé SIM karty nastaven na předdefinované číslo, ale není problém ho v telefonu změnit na vám příjemnější a zapamatovatelnější čtyřčíslí.

Typické je zvolit rok nebo datum narození, které sice nezapomenete, ale takový kód se dá snadno odhalit. Proto je lepší zvolit něco méně tradičního. Roste ale riziko, že ho na rozdíl od data narození zapomenete. Pak nastupuje PUK.

kód PUK

PUK kód také slouží k ochraně vaší SIM karty, aby ji nemohla zneužít jiná osoba. Tento kód musíte do svého telefonu zadat tehdy, pokud se vám podaří napsat PIN kód třikrát špatně.

V takovém případě je SIM karta zablokována, protože se má za to, že došlo ke snaze k jejímu neoprávněnému užívání.

PUK kód už obsahuje osm čísel a slouží právě k odblokování SIM karty. Po jeho vepsání je třeba změnit PIN kód na takovou číselnou kombinaci, kterou již nespletete.

Pozor! Pokud zadáte PUK kód desetkrát chybně, dojte k trvalému zablokování vaší SIM karty.

Vyberte si mobilní tarif od Vodafonu


 • Všechny klasické tarify mají neomezené volání i SMS a porci dat si vyberete podle svého gusta.
 • Nabízíme vysokorychlostní internet do domácnosti i televizní tarify.
 • 2 miliony zákazníků jsou u Vodafonu déle než 5 let.

Kde najít PUK kód?

PIN i PUK kód najdete na obalu od SIM karty, který je třeba si uschovat. Pokud jste ale již tento plastový nosič od SIM karty ztratili, můžete svůj PUK kód najít prostřednictvím webových stránek svého poskytovatele telefonní sítě. Každý z těchto poskytovatelů vám poskytne možnost získat PUK kód online, telefonicky nebo na kamenné prodejně.

PIN a PUK kód přes VODAFONE

 • Přihlašte se do internetové samoobsluhy Můj Vodafone, přejděte do sekce služby, klikněte na ikonku ozubeného kolečka u konkrétního telefonního čísla a následně scrollujte dolů až k sekci "SIM karta a telefon". Tam najdete možnost zobrati svůj své kódy PIN a PUK.
 • Případně volejte *77 nebo 800 77 00 77. Budete potřebovat heslo pro kontakt s operátorem.

PUK kód přes T-mobile:

 1. Přes Můj T-Mobile na Počítači, v horním menu  Smlouva > PUK kódy, 
 2. přes mobilní telefon kliknete v aplikaci Můj T-Mobile na své jméno a pak na ikonku nastavení,
 3. bezplatným "zavoláním" na *123*307# z vašeho nebo jiného T-Mobile čísla. Objeví se mobilní samoobsluha, která Vás již navede. Budete potřebovat heslo pro komunikaci (standardně čtyřmístný číselný kód) v případě čísla na smlouvu, nebo číslo SIM karty (vytištěno na Vaší SIM kartě, začíná 89420...) v případě, kdy zjišťujete PUK pro předplacenku,
 4. zajít se SIM kartou, nebo s občanským průkazem na prodejnu.
 5. z jiného telefonního čísla můžete PUK zjistit zavoláním na 800 73 73 73.

PIN a PUK kód přes O2

 • Zavolejte na telefonní číslo: 800 02 02 02,
 • použijte chat: o2.cz/chat,
 • přihlašte se do Moje O2 a přejděte do sekce "Nastavení účtu". Pro jeho zobrazení budete potřebovat výrobní číslo SIM karty.
2.4/5 - (9 votes)