X

Jak zjistit operátora podle čísla?

< 1 min čtení

Jak zjistit operátora podle čísla?

Kdysi stačilo podle počátečního trojčíslí telefonního čísla určit také operátora. Přenositelnost čísel k jinému operátorovi to ale změnila. Nyní už nemůžeme zjistit, jaké číslo ke kterému operátorovi patří pouhým pohledem. Bude k tomu zapotřebí jiných metod – ty si uvedeme v tomto článku. Nejedná se o nic složitého, ale funkce je to zajisté užitečná.

Proč chtějí lidé znát operátora?

Některé služby jsou prostě v rámci jednoho operátora levnější. Ať už se jedná o klasické volání nebo SMS nebo máte ke zjišťování operátora jiné důvody. Například vás někdo požádal, abyste mu dobili kredit online. V takovém případě je prostě nutné znát telefonní číslo včetně operátora, ke kterému náleží.

Vyberte si mobilní tarif od Vodafonu


  • Všechny klasické tarify mají neomezené volání i SMS a porci dat si vyberete podle svého gusta.
  • Nabízíme vysokorychlostní internet do domácnosti i televizní tarify.
  • 2 miliony zákazníků jsou u Vodafonu déle než 5 let.

Ověření operátora

Ověřit operátora můžete prostřednictvím webových stránek poskytovatelů telefonních sítí. Je jedno, jestli si vyberete ověření prostřednictvím stránek O2 nebo třeba T-Mobilu. Postup je v podstatě totožný. Najděte si příslušnou stránku u vybraného operátora. Zde by se vám mělo zobrazit políčko, do kterého vyplníte telefonní číslo, u kterého chcete určit operátora.

U o2 je třeba uvést datum, ke kterému si přejete zjistit operátora daného čísla. Pátrat v historii moc nemůžete, většinou to jde jen dva měsíce dozadu.

Výsledkem bude odpověď, zda se číslo nachází u daného operátora nebo ne. To znamená, že pokud do vyhledávače u T-Mobilu zadáte číslo nepatřící k tomuto operátorovi, odpovědí vám bude pouze to, že dané číslo nepatří k T-Mobilu. To, ke kterému operátorovi patří, se ale nedozvíte, takže musíte zkoušet dál. Pravděpodobnost, že to ale bude jeden z velké trojky, je obrovská.

4/5 - (3 votes)