X

Jak zjistit operátora podle čísla?

< 1 min čtení

Jak zjistit operátora podle čísla?

Kdysi stačilo podle počátečního trojčíslí telefonního čísla určit také operátora. Přenositelnost čísel k jinému operátorovi to ale změnila. Nyní už nemůžeme zjistit, jaké číslo ke kterému operátorovi patří pouhým pohledem. Bude k tomu zapotřebí jiných metod – ty si uvedeme v tomto článku. Nejedná se o nic složitého, ale funkce je to zajisté užitečná.

Proč chtějí lidé znát operátora?

Některé služby jsou prostě v rámci jednoho operátora levnější. Ať už se jedná o klasické volání nebo SMS nebo máte ke zjišťování operátora jiné důvody. Například vás někdo požádal, abyste mu dobili kredit online. V takovém případě je prostě nutné znát telefonní číslo včetně operátora, ke kterému náleží.

Ověření operátora

Ověřit operátora můžete prostřednictvím webových stránek poskytovatelů telefonních sítí. Je jedno, jestli si vyberete ověření prostřednictvím stránek O2 nebo třeba T-Mobilu. Postup je v podstatě totožný. Najděte si příslušnou stránku u vybraného operátora. Zde by se vám mělo zobrazit políčko, do kterého vyplníte telefonní číslo, u kterého chcete určit operátora.

U o2 je třeba uvést datum, ke kterému si přejete zjistit operátora daného čísla. Pátrat v historii moc nemůžete, většinou to jde jen dva měsíce dozadu.

Výsledkem bude odpověď, zda se číslo nachází u daného operátora nebo ne. To znamená, že pokud do vyhledávače u T-Mobilu zadáte číslo nepatřící k tomuto operátorovi, odpovědí vám bude pouze to, že dané číslo nepatří k T-Mobilu. To, ke kterému operátorovi patří, se ale nedozvíte, takže musíte zkoušet dál. Pravděpodobnost, že to ale bude jeden z velké trojky, je obrovská.