X

Jak zjistit skryté číslo – O2, Vodafone, T-Mobile

2 min čtení

Jak zjistit skryté číslo – O2, Vodafone, T-Mobile

Volání ze skrytého čísla je většinou volání obtěžující. Nezřídka se stává, že takové volání nás obtěžuje v průběhu noci a opakovaně. V takovém případě (anebo čistě jen ze zvědavosti, kdože nám to volal) se ptáme na možnost zjištění skrytého čísla. Je to vůbec možné?

Skryté číslo

Pokud vám volá skryté číslo, pak samozřejmě nevidíte jeho číslo a nemůžete mu zavolat zpět. Abyste zjistili, kdo vám tedy volá, máte několik možností:

  1. U svého telefonního operátora – ten má povinnost vám vyhovět, udělá to ale za poplatek, který činí okolo 500 Kč.
  2. Policie ČR – pokud se obtěžování ze strany skrytého čísla stává neúnosné, poznamenejte si datum a čas, kdy vám volalo. Polici ČR pak zdarma od operátorů zjistí toto skryté číslo.

Vyberte si mobilní tarif od Vodafonu


  • Všechny klasické tarify mají neomezené volání i SMS a porci dat si vyberete podle svého gusta.
  • Nabízíme vysokorychlostní internet do domácnosti i televizní tarify.
  • 2 miliony zákazníků jsou u Vodafonu déle než 5 let.

Kdo volá ze skrytého čísla?

Pokud vám někdo volá ze skrytého čísla, pak je dost pravděpodobné, že nechce, abyste viděli jeho telefonní číslo. Už to samo o sobě je podezřelé. Většinou se jedná o telemarketingové společnosti a call centra, která se vám snaží něco prodat.

Někdy ale používají skrytá čísla také lékaři, hasiči a jiné státní instituce, které si nepřejí, abyste jim volali zpět. Skrývat se také může například finanční úřad.

Hovory na účet volaného

Obzvláště nebezpečné je přijímat hovor ze skrytého čísla, který je na účet volaného. Jedná se o poměrně běžnou službu. Volaný ale musí souhlasit předem s tím, že hovor platí. Nemělo by se tak stát, že by hovor byl na jeho účet bez jeho vědomí. V dnešní době poskytují všichni operátoři obdobnou službu, kdy vám může přijít SMS s prosbou o zavolání. Vždy ale víte předem, že za hovor platíte vy.

Z toho vyplývá, že pokud přijmete neznámý hovor, nehrozí vám žádné nebezpečí. Tomu se vystavujete až tehdy, voláte-li na zmeškané číslo sami. Před uskutečněním tohoto hovoru si tedy dobře rozmyslete, jestli vám to stojí za to. Některé hovory se mohou vyšplhat klidně i na několik tisíc korun.

4/5 - (92 votes)