X

Jak zjistit své telefonní číslo – O2, Vodafone, T-Mobile

2 min čtení

Jak zjistit své telefonní číslo – O2, Vodafone, T-Mobile

Své telefonní číslo potřebujeme k tomu, abychom ho mohli dát fyzickým nebo právnickým osobám, u kterých chceme, aby se nám dovolali. Dobít si kredit prostřednictvím vyplnění telefonního čísla na dobíjecí tiket, je nejjednodušší možností, jak si kredit dobít. Problém ale nastává tehdy, když si své telefonní číslo nepamatujeme, nebo pokud jsme se rozhodli znovu používat starou SIM kartu.

Kde tedy své telefonní číslo zjistit?

1. Prozvonění

Jako první možnost se nabízí prozvonit z tohoto neznámého čísla jiný telefon, díky čemuž získáme své telefonní číslo. Problém ale nastává tehdy, pokud na dané SIM kartě není kredit. Protože u dobíjecích terminálů vyplňujete své telefonní číslo, ocitáte se v pasti.

Vyberte si mobilní tarif od Vodafonu


  • Všechny klasické tarify mají neomezené volání i SMS a porci dat si vyberete podle svého gusta.
  • Nabízíme vysokorychlostní internet do domácnosti i televizní tarify.
  • 2 miliony zákazníků jsou u Vodafonu déle než 5 let.

2. Prostřednictvím operátora

Pokud tedy pro vás první možnost není aktuální, nabízí se zavolat operátorovi. Zde je potřeba vědět, co za telefonního operátora používáte. To se dozvíte ze samotné SIM karty, která má na sobě většinou logo operátora.

Pokud mu tedy zavoláte, můžete se ho přímo zeptat, jaké máte číslo.

To ale může vypadat častokrát až podezřele.

3. Prostřednictvím dobití kreditu přes operátora

Třetí možností, jak zjistit své telefonní číslo je zavolat na infolinku operátora s žádostí o dobití telefonu. Dobití kreditu zde probíhá přes automat, takže při volání mějte připravený papír a tužku.

Postupným zadáváním čísel (například uslyšíte pokyn: „Pro dobití zmáčkněte číslo 3“) se dostanete do bodu, kdy po vás automatický hlas bude chtít „identifikační kód pro číslo 123 456 789“ (místo použitých čísel uslyšíte své číslo a nemusíte kredit ve skutečnosti ani dobíjet).

4. Dobití kreditu a prozvonění

Další možností je dobít si kredit prostřednictvím dobíjecího kuponu, kam musíte zavolat. Pokud dobíjíte pro telefonní číslo, ze kterého voláte, nemusíte již telefonní číslo zadávat. Poté, co vám bude připsán kredit, stačí už jen zavolat na jiný telefon a své číslo zjistit.

5. Android telefony

Majitelé telefonů s operačním systémem Android mohou své telefonní číslo zjistit v Nastavení:

  1. Otevřete nastavení tapnutím na ikonku ozubeného kola mezi aplikacemi.
  2. Scrollujte dolů a tapněte na "O telefonu" nebo anglicky "About Phone".
  3. Většina telefonů s Androidem zobrazí vaše číslo už tady. Pokud ne, tapněte ještě na "Status".
  4. Tapněte na SIM Status.
  5. Vaše telefonní číslo se zobrazí mezi ostatními informacemi pod nadpisem "Mé telefonní číslo" nebo pod "My Phone Number" pokud máte telefon v angličtině.

6. Na faktuře

Své telefonní číslo najdete také na faktuře, pokud máte paušál. Jestli vám papírová faktura nechodí, podívejte se na elektronickou. Ta vám chodí buď do e-mailové schránky, nebo ji najdete po přihlášení na webu vašeho operátora.

7. Zjištění svého čísla u operátora Kaktus nebo T-Mobile

U operátora Kaktus, T-Mobile a možná mnoha dalších funguje jednoduchý trik. "Zavoláte" na číslo *103# (nezapomeňte na tu hvězdičku na začátku a křížek na konci). Nedojde k hovoru, ale zobrazí se vám informace o vlastním telefonním čísle, stavu kreditu, platnosti SIM karty a podobně.

8. Dokumenty k SIM kartě

Pokud jste si schovali dokumenty k SIM kartě, není nic jednoduššího, než si tyto vyhledat a podívat se do nich. Kromě vašeho kódu PIN a PUK tam najdete i své telefonní číslo.

Většina těchto metod je univerzálních a fungují i u méně tradičních operátorů jako je SazkaMobil, Kaktus, nebo u předplacenek, jako je Oskarta.

2/5 - (101 votes)