Praktické

Jak zjistit kód PUK

1 min čtení

Jak zjistit kód PUK

V lidském životě, ať už chceme nebo ne, je potřeba zapamatovat si určitá hesla. Bez moderní techniky se dnes už nedá obejít, o mobilním telefonu nemluvě. Vždyť jak jinak bychom si domlouvali pracovní schůzky nebo třeba posezení s přáteli, kdy nebylo moderní techniky? A každá tato moderní technika je zabezpečena proti přístupu cizích lidí.

PIN kód

Po každém zapnutí telefonu musíte (za předpokladu, že v něm máte SIM kartu) zadat čtyřmístný PIN kód. Ten je třeba si zapamatovat. PIN kód má svou funkci – má zajistit, abyste na SIM kartu měli přístup pouze a jenom vy. PIN kód je u každé SIM karty nastaven, ale není problém ho v telefonu změnit na vám příjemnější a zapamatovatelnější čtyřčíslí. Typický je rok nebo datum narození, který sice nezapomenete, ale takový kód se dá snadno odhalit.

kód PUK

Taktéž PUK kód slouží k ochraně vaší SIM karty, aby ji nemohla zneužít jiná osoba. Tento kód musíte do svého telefonu zadat tehdy, pokud se vám podaří napsat PIN kód třikrát špatně. V takovém případě je SIM karta zablokována, protože se má za to, že došlo ke snaze k jejímu neoprávněnému užívání. PUK kód už obsahuje osm čísel a slouží právě k odblokování SIM karty. Po jeho vepsání je třeba změnit PIN kód na takovou číselnou kombinaci, kterou již nespletete.

Kde najít PUK kód?

PIN i PUK kód najdete na obalu od SIM karty, který je třeba si uschovat. Pokud jste ale již tento plastový nosič od SIM karty ztratili, můžete svůj PUK kód najít prostřednictvím webových stránek svého poskytovatele telefonní sítě. Každý z těchto poskytovatelů vám poskytne možnost získat PUK kód online, telefonicky nebo na kamenné prodejně. Na kamennou prodejnu přineste zablokovanou SIM kartu a nezapomeňte si vzít občanský průkaz.

Pozor! Pokud zadáte PUK kód desetkrát chybně, dojte k trvalému zablokování vaší SIM karty.

Náhled lekcí kurzu o blogování

Chceš se živit blogováním?

Nemusíš být celebritou, aby tě blog mohl živit.
Ke slušným ziskům stačí i malá návštěvnost.

Stačí se naučit, jak vydělávat pomáháním svým čtenářům.

Jak na to?
 
Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *