X

Jak si vybírat arašídové máslo?

2 min čtení

Jak si vybírat arašídové máslo?

Má vášeň pro ořechová másla trvá už roky, a tak bych se s vámi ráda podělila o ty nejlepší kousky v mé spíži. Věřím, že si každý v této oblasti musí najít vlastní favority. Nicméně tento článek vám může být dobrou inspirací při výběru.

Na velikosti záleží

Jelikož je moje spotřeba ořechových másel celkem vysoká, často se ohlížím na cenu vs. „výkon“. Pokud také řešíte, kolik za nákup těchto pochutin utratíte, doporučuji značku MYPROTEIN. Jejich arašídová, mandlová, ale především kešu másla jsou nejen výborná, ale při koupi kilových balení i cenově přijatelná.

Tato velká balení navíc seženete na e-shopech jako je AKTIN.CZ nebo FITNESS007 často ve slevách.

Máslo se vám jen tak nezkazí, a tak stojí za to se vybavit na delší dobu a ušetřit nějakou tu korunu.

Osobně dávám přednost křupavým variantám označeným anglickým výrazem crunchy. Jejich opakem je pak máslo s názvem smooth, které je perfektně rozmixované bez jakýkoliv kousků oříšků. Každý ať si zvolí to své.

Trocha zpestření

Občas chci ochutnat něco nového či neobvyklého. V takovém případě sáhnu po menších baleních plných jak oříšků, tak i dalších pro někoho možná neobvyklých přísad.

Nejedná se už o másla, která by byla 100% jen z ořechů, ale najdeme v nich i přídavky jako je hořká, bílá či mléčná čokoláda, různé druhy proteinů, extrakt z vanilky, mák, kokos, perníkové koření a podobné varianty.

Do této mnou velmi oblíbené kategorie bych zařadila především másla od firmy NUTSPREAD, která mi přirostla k srdci nejvíce ze všech na trhu. Především příchutě jako vanilkový rohlíček, někdo to rád slané a oříšková čokoláda nemají konkurenci. Do těch stačí jen zabořit lžičku a odtrhnout se je skoro nadlidský výkon.

Od této firmy bych doporučila i másla se 100% složením, jako je lískový oříšek či pistácie, která jsou však k dostání jen v menších baleních (250g).

K top máslům, které obsahují o něco delší seznam ingrediencí, patří především výrobky z e-shopu BALÍČEKZDRAVÍ, na kterém najdete výbornou příchuť Superprotein kešu & kokos & jahoda a Superprotein arašídy s čokoládou.

Složení je v těchto případech o něco delší než u výše jmenovaných, ale i přesto neobsahují žádné škodlivé či chemické látky. Jsou také stále vegan friendly variantou.

Méně tučná varianta

Pro někoho mohou i složením čistá másla představovat vysoce kalorickou potravinu. Takovým lidem bych doporučila tzv. PB2 (BELL PLANTANTION).

Jde o prášek, který je zbaven většiny olejů, přičemž je jeho kalorická hodnota mnohem nižší než u klasického oříškového másla. Stačí ho smíchat s trochou vody a stane se z něj znovu arašídové máslo.

Chuť není identická, ale i přesto lahodná. Klasická varianta se dá použít do sladkých i slaných pokrmů, nicméně existuje i verze s čokoládou, aby ani dietáři nebyli ochuzeni o tu speciální chuť.

Doufám, že jsem vás inspirovala k doplnění zásob ve vaší spíži nebo alespoň vyvolala chutě na ty, co už doma máte.

Na trhu je v současné době velký výběr a zde jsem uvedla jen hrst těch, které na internetu, ale i v kamenných obchodech najdete. Mezi další velmi populární značky patří LifeLike, R3ptile či Lucky Alvin. Nakonec je samozřejmě na vás, jakého oblíbence si zvolíte. Držím palce při výběru!

4.8/5 - (5 votes)