X

STOP lenošení – začněte se hýbat!

2 min čtení

STOP lenošení – začněte se hýbat!

„Pohyb dělá hezká těla“. Staré dobré pořekadlo skrývá jedno velké tajemství spalování kilojoulů, přepočtu kalorií, efektivního svalového napětí a komplexně vzato udržení celkové dobré kondice. Přirozeného pohybu přitom u dospělé populace ubývá. Nejhůře jsou na tom lidé, mající sedavé zaměstnání a žijící ve městech. Za největší pecivály jsou považováni muži kolem pětačtyřicítky a mladé ženy po dosažení plnoletosti. Nepatříte mezi ně?

Nadváha, špatná fyzička, obtíže se zády. To vše je důsledkem špatné životosprávy s nedostatkem pohybu. Zdravotní problémy na sebe nenechají dlouho čekat a postupně se na sebe nabalují. Nedostatečný vztah k pohybovým aktivitám získávají už i malé děti. Neochota cvičit se projeví ve školách při hodinách tělesné výchovy. Špatný příklad bohužel děti vidí v rodinách.

Zkuste něco změnit

Nikdy není pozdě setrvalý stav „nicnedělání“ změnit a začít se hýbat. Dejte lenošení jasnou „stopku!“ Zmapujte prostor v okolí a najděte si kouče a fitko, kteří vám pomohou změnit návyky. Ač se to může zdát nereálné, za zkoušku to rozhodně stojí. Jediná rada zní, vsaďte na kvalitu, nevybírejte jen podle ceny. Posilovna Praha 10 je toho zářným příkladem.

Maximum služeb pod jednou střechou dokáže uspokojit požadavky na tělesnou aktivitu, wellness, solárium a estetičnost. Klienti zmíněného zařízení si přicházejí zacvičit a odcházejí nejen plni energie, endorfinu, ale navíc i úžasně zrelaxováni.

Hop, hop, jdeme na to

Prvním předpokladem k úspěšnému začátku, je zahodit ostych. Že žádný učenec z nebe nespadl, platí i v oblasti fitness a kulturistiky. Fitness centrum Praha 10 je koncipováno do několika zón, které nabídnou dostatek místa a tím pádem i soukromí. Běhací pásy, steppery, orbitracy, veslovací trenažery jsou doménou kardio zóny, kterou nevynechá žádný cvičenec toužící po redukci váhy. Ostatní prostory jsou vybaveny posilovacími stroji, jež naopak pracující na bázi zvýšení svalové hmoty. Díky systematické organizaci se zde může každý začátečník cítit jako doma. Vyškolený personál poradí, jak správně začít a dosáhnout svého cíle.

Osobní trenér je garancí úspěchu

Sparing partner, kouč nebo osobní trenér. Pomocná ruka se při prvních hodinách bude hodit. Dokáže správně vyhecovat, zvládne cvik názorně ukázat a nastaví tréninkový plán. Není nic víc demotivující, než „přepísknutá“ lekce a bolavé tělo druhý den ráno. Po každém silovém vypětí je vhodný doplňující strečink, který vám trenér ušije na míru. Opomenout se nesmí ani pitný a výživový režim, který v podobě iontových nápojů skvěle „nakopne“ metabolismus.

Ohodnoťte článek