Praktické

Jak zjistit své telefonní číslo – O2, Vodafone, T-Mobile

2 min čtení

Jak zjistit své telefonní číslo – O2, Vodafone, T-Mobile

Své telefonní číslo potřebujeme k tomu, abychom ho mohli dát fyzickým nebo právnickým osobám, u kterých chceme, aby se nám dovolali. Dobít si kredit prostřednictvím vyplnění telefonního čísla na dobíjecí tiket, je nejjednodušší možností, jak si kredit dobít. Problém ale nastává tehdy, když si své telefonní číslo nepamatujeme, nebo pokud jsme se rozhodli znovu používat starou SIM kartu. Kde tedy své telefonní číslo zjistit?

1. Prozvonění

Jako první možnost se nabízí prozvonit z tohoto neznámého čísla jiný telefon, díky čemuž získáme své telefonní číslo. Problém ale nastává tehdy, pokud na dané SIM kartě není kredit. Protože u dobíjecích terminálů vyplňujete své telefonní číslo, ocitáte se v pasti.

2. Prostřednictvím operátora

Pokud tedy pro vás první možnost není aktuální, nabízí se zavolat operátorovi. Zde je potřeba vědět, co za telefonního operátora používáte. To se dozvíte ze samotné SIM karty, která má na sobě většinou logo operátora. Pokud mu tedy zavoláte, můžete se ho přímo zeptat, jaké máte číslo. To ale může vypadat častokrát až podezřele.

3. Prostřednictvím dobití kreditu přes operátora

Třetí možností, jak zjistit své telefonní číslo je zavolat na infolinku operátora s žádostí o dobití telefonu. Dobití kreditu zde probíhá přes automat, takže při volání mějte připravený papír a tužku. Postupným zadáváním čísel (například uslyšíte pokyn: „Pro dobití zmáčkněte číslo 3“) se dostanete do bodu, kdy po vás automatický hlas bude chtít „identifikační kód pro číslo 123 456 789“ (místo použitých čísel uslyšíte své číslo a nemusíte kredit ve skutečnosti ani dobíjet).

4. Dobití kreditu a prozvonění

Další možností je dobít si kredit prostřednictvím dobíjecího kuponu, kam musíte zavolat. Pokud dobíjíte pro telefonní číslo, ze kterého voláte, nemusíte již telefonní číslo zadávat. Poté, co vám bude připsán kredit, stačí už jen zavolat na jiný telefon a své číslo zjistit.

5. Dokumenty k SIM kartě

Pokud jste si schovali dokumenty k SIM kartě, není nic jednoduššího, než si tyto vyhledat a podívat se do nich. Kromě PIN, PUK tam najdete taktéž své telefonní číslo.

Náhled lekcí kurzu o blogování

Chceš se živit blogováním?

Nemusíš být celebritou, aby tě blog mohl živit.
Ke slušným ziskům stačí i malá návštěvnost.

Stačí se naučit, jak vydělávat pomáháním svým čtenářům.

Jak na to?
 
Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *