X

25 způsobů, jak vydělat peníze na internetu v roce 2023 a nespálit se

9 min čtení

25 způsobů, jak vydělat peníze na internetu v roce 2023 a nespálit se

Masové rozšíření internetu přineslo celou řadu možností, jak si jeho prostřednictvím na internetu vydělat peníze, nebo dokonce vydělávat více peněz než v běžném zaměstnání.

Některé jsou jednoduché, ale vyděláte si směšně málo. Jiné jsou velmi náročné, ale odměna stojí za to úsilí. Většinu metod, které na internetu najdete, bývají však bohužel různé druhy podvodů.

Proto je v první řadě potřeba si stanovit, co si pod pojmem vydělávání na internetu představujete. Jestli očekáváte pouze přivýdělek v řádu několika stovek či menších jednotek tisíc za měsíc, nebo byste si rádi vypracovali takový příjem, který by vám dokázal nahradit běžné zaměstnání. Podle toho se odvíjí jednotlivé činnosti, jejich náročnost a rovněž i časový záběr, který je do práce potřeba investovat.

Podvodné nabídky

Internet nabízí nespočet „zaručených“ internetových výdělků, které lákají nízkým pracovním úsilím, ale vysokým ziskem. Téměř většina, ne-li všechny, jsou pouze podvody pro důvěřivé. Jsou to "letadla" - ponzi schémata, MLM - multi level marketingové firmy a sem tam nějaký originálnější způsob okrádání.

Jak poznat internetový podvod?

Většinou takové nabídky nejsou vůbec konkrétní. Nabízí modré z nebe, ale musíte se ozvat pro víc informací. Solidní obchodník nebo zaměstnavatel vám rovnou vyklopí, co po vás chce udělat a kolik vám za to dá. Veřejně. Nestydí se za to. Pokud je nabídka solidní, není důvod se schovávat.

Někdy je ale značně problematické se mezi těmito projekty orientovat tak, aby se člověk nespálil. Je potřeba racionálně uvažovat, procházet si recenze a číst si zkušenosti ostatních.

Můžete se také držet následujícího seznamu možností, jak vydělat peníze na internetu. U těch nejvýdělečnějších neslibuji, že to bude snadné. Slíbím vám spíš spoustu tvrdé práce. Ale také odměnu, která za tu dřinu stojí.

Jak vydělat peníze na internetu v roce 2022?

Osobně jsem nejvíc peněz vydělal v affiliate marketingu - rekord mám 30 tisíc za den a tomu odpovídající zhruba 900 tisíc za ten dotyčný měsíc, další peníze jsem vydělal blogováním - nejúspěšnější měsíc dosahoval téměř 400 tisíc a v kryptoměnách - tam jsem měl nejúspěšnější den za 10 a půl tisíce, i když šlo konkrétně spíš o affliate marketing v oblasti kryptoměn. Však víte - když je zlatá horečka, prodávejte lopaty.

K tomu všemu se dostaneme. Pojďme probrat všechny aktuálně výdělečné možnosti:

 1. Začněte psát vlastní blog

  Má nejoblíbenější metoda. V nejlepším měsíci mi blog vydělal necelých 400 tisíc korun a stačila mi na to poměrně nízká návštěvnost. Samozřejmě to má svá ALE. Takhle efektivní nelze být pouhým vložením pár reklamních bannerů.

  Abych si přihřál polívčičku - začátečníkům pomůže vzdělávací kurz, který jsem na základě svých zkušeností vyrobil, kde mimo jiné popisuji, jak blog zpeněžit lépe, než pronajatou reklamou.

  Každopádně mít výdělečný blog je snad ta nejpodceňovanější možnost výdělku. Lidé, kteří neblogují, si totiž nepředstaví, kolik dalších vedlejších přínosů blogování má.

  Například já mimo přímé výdělky získal díky blogu postupně už 3 zaměstnání s platem nad 50 tisíc měsíčně bez akademického vzdělání a praxe.

 2. Napište eBook

  Od psaní blogu není daleko k vytváření eBooků, tedy elektronických knih, které jsou určené převážně pro elektronické čtečky, chytré telefony, tablety a jiná digitální média. Tato činnost disponuje obrovskou výhodou, že k ní v podstatě nic nepotřebujete. Jenom nápad na takovou knihu. Inzerovat ji poté můžete na vlastním webu a nemusíte se o zisk s nikým dělit. Nepotřebujete ani žádné nakladatelství.

  Potřebujete jen:
  - platební bránu, (třeba GoPay)
  - systém, který bude automaticky vystavovat doklady (Fapi nebo SimpleShop)
  - a systém, který bude automaticky odesílat emaily s eBookem zákazníkům (používám SmartEmailing).

 3. Rozjeďte vlastní eShop

  Teď už jde do tuhého. Rozjet a úspěšně provozovat vlastní eShop chce skutečnou kuráž. Ani tady ale nikdo učený z nebe nespadl. Rozhodně doporučuji vyčerpávajícího průvodce prvním eShopem na webu mujprvnieshop.cz. Má ho na svědomí firma Shoptet. Ta provozuje skvělou platformu, na které můžete svůj eShop vybudovat.

 4. Prodávejte přes dropshipping / přeposílání objednávek

  Vlastní eShop můžete provozovat, i když nemáte produkty, které byste v něm nabídli. Existují systémy, přes které můžete ve svém eShopu automatizovaně prodávat zboží ostatních a mít z toho provizi. Nestaráte se o zboží, o sklad, ani o reklamace.

  Platforma Dropshipping.cz vám dokonce zprovozní i eShop naklikáním v prohlížeči.

 5. Prodávejte fotky

  Jestliže se věnujte fotografování, pak máte možnost svá dílka prodávat na některé z fotobank, kterých existuje hned několik. Obvykle je vlastní některá reklamní agentura, která s nimi posléze pracuje dál. Je však potřeba se držet určitých náležitostí, jako je velikost, kvalita či ostrost. Pochopitelně, čím kvalitnější fotografie jsou, tím máte větší šanci, že je dokážete prodat. Důležitá je také komerční využitelnost. Fotografie přírody nebude tak cenná jako fotografie břicha sportující ženy.

  Fotografie můžete prodávat také napřímo na svém webu. Zůstane vám tak celá částka, kterou jsou lidé ochotni za vaší tvorbu zaplatit. Musíte se ale postarat o návštěvnost.

 6. Vydělávajte na Instagramu

  Za sponzorované příspěvky na Instagramu se dá získat až desítky tisíc korun. To se ale týká spíše „elity“, tedy různých celebrit a známých osobností. Pakliže nejste veřejně známá osobnost nebo alespoň známá v širším povědomí, potrvá dlouho, než dostanete nějaké nabídky na spolupráci. Obvykle chodí účtům, které mají nad 10 000 sledujících.

  Rozhodně se nesnažte své sledující pofidérně nakupovat. Spolupráce na takových účtech nefungují a inzerenti to obvykle velmi rychle zjistí.

  Mnohem výnosnější a spolehlivější postup je, propagovat na sledovaném účtu nějaký vlastní produkt nebo vlastní službu.

  Můžete na Instagramu také propagovat své zaměstnání, pokud jste v něm hodnoceni provizně. Například realitní makléři, pojišťovací agenti a finanční poradci.

 7. Vydělávatej z YouTube reklam

  Tvorba Youtube videí patří mezi oblíbené činnosti, jak si vydělat peníze. Princip je jednoduchý. Pomocí vámi vytvořeného videa získáváte peníze v rámci partnerského programu s Googlem, který vlastní Youtube. V podstatě získáváte peníze z reklam, které se před, během nebo i ve vašem videu zobrazí.

  Úskalí je zde v tom, že aby váš kanál vydělával, mnohdy trvá dlouho, než dokážete získat takový počet zhlédnutí, aby to za to stálo. Důležité je také, abyste dlouhodobě vytvářeli videa, která budou ostatní uživatele zajímat. Originalita zde hraje obrovskou roli.

 8. Nákupujte a prodávejte cokoliv

  Každý se vyzná v nějaké oblasti víc než ostatní. Pokud je vaše zaměření třeba numismatika nebo filatelie, můžete se živit tím, že budete levně nakupovat a draze prodávat přes inzeráty. Ne každý se vyzná v tom, co prodává. Díky tomu se občas objeví podhodnocená nabídka, na kterou je třeba rychle reagovat. Oblíbeným obchodním artiklem jsou sběratelské LEGO sety, které koupíte ve velké slevě a prodáte ve chvíli, kdy se přestane oficiálně prodávat, nebo ještě později za násobek. Zde najdete vyčerpávající přehled, kde koupit levně LEGO.

  Nakupovat, "rekonstruovat" a následně prodávat můžete také webové stránky.

 9. Vydělávejte pomocí affiliate marketingu

  Prodávat můžete na internetu i to, co nemáte. Nemusíte mít hned vlastní výrobek. Každý, kdo něco prodává, vám může nabídnout provizi za získaného zákazníka.

  Tisíce firem má své provizní systémy (affiliate programy), do kterých se můžete registrovat. Vyberete si nějakou kampaň, vygenerujete si propagační odkaz s vaším kódem a ten pak propagujete v rámci pravidel a svých možností, jak jen to jde. Na svém blogu, na sociálních sítích, přes svou (legálně sesbíranou) emailovou databázi a podobně.

  V nějaké části marketingu můžete být lepší než přímý prodejce. Možná to umíte lépe s Instagramem, možná se vyznáte v email marketingu. To jsou některé příležitosti, kde se dají z provizí vydělat zajímavé peníze. Ti nejlepší si přijdou na miliony, ale to jsou hráči, kteří tohle zkouší třeba i 10 let. Většina si vydělá spíš na kapesné. Záleží na vás, kolik úsilí tomu obětujete.

  Zdarma si můžete stáhnout mou knížku, ale je už pár let stará, takže ne vše tam bude aktuální.

 10. Vytvořte affiliate katalog

  Výše zmíněný affiliate marketing je obor, který umožnil marketérům vytvořit specifické druhy webů. Jedním z nich je takzvaný affiliate katalog. Je to web, který vypadá na první pohled jako eShop, ale je to jen stránka, kde se automaticky zobrazuje výpis produktů jiného eShopu pomocí XML feedů. Samotný katalog nemá žádný košík nebo něco takového. Produkty odkazují na mateřský eShop specifickým odkazem, díky kterému dostane majitel katalogu provizi z každého uskutečněného prodeje.

  Výhodou takového webu je jeho automatická aktualizace. Není třeba se starat o aktualizaci nabídky. Jen o samotnou propagaci katalogu.

 11. Vytvořte kuponový web
  Dalším affiliate webem je kuponový web. Jistě jich pár znáte. Jsou to projekty, které sdružují slevové kupóny. Ty jsou ve vyhledávačích velmi hledané, proto je snadné získat k webu návštěvnost. Po kliknutí na slevový kupón vás web automaticky přesměruje na mateřský eshop přes už popisovaný odkaz. Pokud nákup dokončíte, provize autora webu nemine.

 12. Vytvořte cashback web

  Cashback už je velmi náročným typem affiliate webu. Vyžaduje nemálo zkušenosti s online podnikáním. Pokud se toho nebojíte, můžete postavit solidní online firmu. Jeho princip spočívá v rozdělení se o affiliate provizi se zákazníky, kteří právě kvůli tomu nakoupí přes váš odkaz.

  Zákazník půjde do eShopu raději přes vás, protože mu poskytnutím části své provize vlastně vrátíte část utracených peněz za jeho nákup. Pro něj je to úspora, pro vás výdělek.

 13. Vytvořte obsahový web

  Jednoduchým projektem, jak vydělat peníze na internetu, není ani obsahový web. Získat návštěvnost z vyhledávačů bez placení za reklamní kampaně, je něco, o co usiluje hodně lidí. Princip je jednoduchý. Když nechcete obětovat peníze za nákup návštěvnost, budete muset obětovat čas a úsilí. Hodně. Proto by vás jeho téma mělo bavit.

  Obsahový web může být magazín o sportu, databáze návodů, nebo třeba web plný recenzí.

  Zpěněžit ho můžete pronájmem inzerce, odkazů či nasazením reklamních systémů AdSense nebo Sklik. Pokud ale nechcete jen drobné, doporučuji propagovat vlastní digitální produkt.

 14. Prodávejte vlastní digitální produkty

  EBook už jsme si uvedli. Existují ale další digitální produkty, které můžete vytvořit a prodávat online. Například vzdělávací emailový kurz, videokurz, privátní sekci na webu s exkluzivním obsahem, pracovní sešit, checklist, filtry do grafických programů, mockupy, loga, šablony do WordPressu, PHP scripty, znělky a spoustu dalších.

  Prodávat je můžete přes nějaký marketplace, například ThemeForest.net, nebo ideálně přes své vlastní kanály podobně jako u popsaného eBooku.

 15. Prodejte, co umíte: Copywritter

  Pakliže o sobě víte, že máte předpoklady pro vytváření článků či jiného literárního obsahu, tohle je jedna z možností, jak váš um zpeněžit. Existuje mnoho webů či služeb, které vám pomohou prodat vaše „šuplíkové“ texty, ale i ty, které napíšete na objednávku pro některého z inzerentů.

  Podobně se dají psát různé popisky pro eshopy či se dostat k psaní pro některý z webů jako externí i kmenový redaktor.

  Patří sem také správa sociálních sítí různých firem.

 16. Prodejte, co umíte: grafik

  Talent můžete mít i na počítačovou grafiku. Pokud vám nedělá problém vytvořit logo, banner, nebo dokonce navrhnout design celé webové stránky, neměl by pro vás být problém, živit se online.

  Pokud se vám nedaří sehnat klienty, kteří by vám za takovou šikovnost zaplatili, zkuste se zaregistrovat třeba na fiverr nebo český stovkomat.

 17. Prodejte, co umíte: SEO, PPC, Analytika

  Vzdáleně můžete vydělávat i v zaměstnání. Jestliže je vaší specializací SEO (optimalizace pro vyhledávače), tvorba a správa PPC kampaní, webová analytika nebo podobně, nebojte se ozvat nějaké internetové firmě.

 18. Založte digitalní agenturu

  Možná se vám zdají některé tipy moc těžké. Možná neumíte grafiku, SEO, ani neumíte dobře psát. V takovém případě je možné najít tyto specialisty, dát je dohromady a shánět jim klienty.

  Časem taková agentura během práce pro klienty jistě dojde k nápadu udělat i pro sebe internetový projekt, který byste mohli provozovat.

 19. Opakovaně prodávejte know how

  Na fiverru jsem si všiml, že někteří nabízejí jako placenou činnost pouhé zaslání nějakého zdroje, postupu nebo jiného materiálu. Zatímco jiní se dřou třeba s grafickou zakázkou, tito poskytovatelé vydělávají peníze na internetu pouhým zasláním nějakého dokumentu. Takže pokud jste si vypracovali nějaký cenný postup, nebo know how, není problém ho za správnou cenu opakovaně zasílat zájemcům po celém světě.

 20. Prodejte, co nepotřebujete

  Snadný způsob, jak si pomocí internetu vydělat nějaké peníze, je také ten, kdy pošlete dál věci, které nepotřebujete.

  Existuje celá řada různých aukčních serverů, které vám je umožní prodat. V České republice jsou v tomto ohledu nejoblíbenější Aukro a Bazoš, v rámci světa pak Ebay.

 21. Vydělávejte na burze nebo na kryptoburze

  Investování do akcií a dnes i kryptoměn je rovněž jednou z možností, jak si na internetu vydělat peníze. V současné době existuje množství trhů, kde se dá obchodovat.

  Jak už jsem v úvodu prozradil, vydělal jsem na kryptoměnách spoustu peněz, ale ne tím, že bych je nakupoval a prodával. Raději jsem pomocí affiliate marketingu propagoval tuto možnost ostatním. Mou odměnou byla procentuální část poplatku, který uživatelé platí za každou transakci. Díky tomu jsem vydělával nejen, když šla cena nahoru, ale také, když šla dolů. Nevydělával jsem pouze tehdy, pokud se cena nehýbala.

 22. Vydělávejte přes Twitch.tv

  Asi nejpříjemnější vydělávání na internetu zažijete pomocí Twitch, což je platforma pro živé streamování, která umožňuje vašim divákům poslat vám takzvaný donate - dobrovolný finanční příspěvek. Většinou uživatelé Twitche streamují hraní her, které při hraní komentují. Díky tomu můžete vydělávat hraním her, i když nejste profesionální hráč.

 23. Dejte se na eSport

  Když už jsme u profesionální hráčů her, můžete se jím postupem let stát. Pokud jste skutečně dobří, můžete si přijít na podobné peníze jako jakákoliv jiná sportovní hvězda. Od sponzorů nebo formou odměn z výher velkých turnajů.

 24. Najděte mezery u sportovního sázení

  Sázení na sportovní a ostatně i jiné události může být také zajímavou formou výdělku v online prostředí. V České republice je podle současné legislativy nutné být zaregistrován u sázkové kanceláře, u které chcete sázet. Nutno podotknout, že na to opět musíte jít jinak, než ostatní. Rozhodně vám nechci doporučovat hazard. Raději vyhledávejte situace, kde nejsou šance tak jednostranné.

  Objektivně ale může nastat situace, kdy jako znalec místního prostředí malého města můžete šance odhadnout lépe, než specialisté sázkových kanceláří, pro které je takový zápas velmi okrajový.

  Můžete také využívat rozdílných kurzů jednotlivých sázkových kanceláří a sázet na obě strany tak, abyste odešli s výhrou vždy alespoň u jedné ze sázkovek. Je složitější takové kombinace najít, ale stále se objevují. Většinou při rychlých změnách kurzů vzhledem k situaci. Často jedna kancelář upraví kurz dřív, než to stihne druhá.

  Někdy také udělají obyčejnou chybu. Tou je například kurz 1:4 v MMA zápasu Vémola vs. Végh. Ať už jsou soupeři v jakékoliv situaci, kurz čtyřnásobek u sportu, kde může zápas otočit jediná drobná chyba či zranění, to je mírně řečeno ze strany sázkových kanceláří neopatrné.

 25. Vyplňujte dotazníky

  Zakončíme trochu nudně. Pořád ještě je tu velice oblíbený způsob, jak získat měsíčně pár stovek, případně několik tisíc za vyplňování různých dotazníků. Nejpoužívanější je narodnipanel.cz, ale existují i mnohé další (mujpanel.cz, ivyzkum.cz).

Další možnosti internetových výdělků

Asi jste si všimli, že výčet možností, jak vydělat peníze na internetu, není kompletní. Chybí třeba jeden z nejstarších způsobů - klikačky. Chtěl jsem vypracovat seznam skutečně funkčních způsobů, kde máte reálnou šanci vydělat si dost, abyste se tím uživili. Díky tomu není většina z nich zrovna jednoduchá.

Ale jak už jsme si řekli, jednoduchý velký výdělek smrdí podvodem.

Chybí ale také druhá strana. Extrémně náročné způsoby. Mezi ty bych zařadil třeba programování softwaru či mobilních aplikací. Nechtěl jsem vás odradit metodami, které vyžadují léta studií a praxe.

Pokud se vám líbí tenhle praktický a férový seznam, budu rád za jeho sdílení.

4.8/5 - (229 votes)