X

Jak ušetřit při nákupu v e-shopu: slevové kupony a další triky

< 1 min čtení

Jak ušetřit při nákupu v e-shopu: slevové kupony a další triky

Nakupování na internetu má řadu nesporných výhod. Zboží si můžete objednat kdykoliv a odkudkoliv, vybírat můžete z téměř nekonečné šíře sortimentu, a především obvykle ušetříte nemalé částky ve srovnání s kamennou prodejnou. Máme pro vás pár tipů, jak cenu snížit na minimum.

Se slevovým kupónem neprohloupíte

Téměř každý obchod umožňuje šetřit pomocí slevových kódů, které vám sníží cenu nákupu procentuálně nebo o určitou částku. Někdy ovšem mohou nabídnout i jiné výhody, jako je doprava zdarma nebo dárek k nákupu. Existují různé způsoby, jak se ke kupónům dostat. Někdy je e-shopy zveřejní přímo na svých internetových stránkách nebo sociálních sítích, jindy je rozesílají ve svém e-mailovém zpravodaji. Kupón někdy můžete získat také skrze různé věrnostní programy, které nabízejí např. banky, pojišťovny nebo mobilní operátoři.

Vůbec nejsnazším způsobem je ovšem vyhledat si takový kód na internetu před dokončením objednávky. Weby jako Bonipo.cz nabízejí širokou databázi kuponů do oblíbených e-shopů. A nezáleží přitom, zda jdete „na jistotu“, nebo ještě nevíte, ve kterém konkrétním obchodě nakoupíte. V takovém případě můžete pohodlně prohledávat jednotlivé kategorie nebo se inspirovat nejoblíbenějšími kupóny mezi ostatními zákazníky.

Kód slevového kuponu se nejčastěji zadává v nákupním košíku, případně v posledním kroku objednávky před platbou. Nezapomeňte si před použitím kuponu zkontrolovat jeho podmínky. Mnohdy totiž může platit jen při dosažení určité ceny objednávky, případně se vztahuje jen na konkrétní kategorie zboží.

Ušetřete i bez kupónu

Většina e-shopů nabízí různé slevové akce a výprodeje, na které se mnohdy vyplatí počkat. Dejte si ovšem pozor na „umělé“ slevy, doporučujeme vám proto si cenu zkontrolovat v některém ze srovnávačů cen. Řada e-shopů umožňuje zákazníkům získat dopravu zdarma při dosažení určité ceny objednávky, případně lze využít osobní odběr – často zdarma nebo za malý poplatek.

5/5 - (1 vote)