X

Jak levně nakupovat? Nejdražší položkou bývá jídlo.

< 1 min čtení

Jak levně nakupovat? Nejdražší položkou bývá jídlo.

Nejdražší položkou v průběhu rodinného života je bezesporu jídlo. Právě na něm můžete měsíčně ušetřit nemalé finanční prostředky, jen je potřeba vědět, jak nakupovat. Pozor, předem vás upozorňujeme, že to není o tom, držet dietu nebo přestat zcela jíst. I během úsporných opatření je důležitá kvalitní strava, a to bez pocitu hladu. Česká republika je státem, kde v každém obchodě je během jednoho týdně minimálně několik potravin ve slevě. Využijte toho a nakupujte chytře.

Chytré nakupování spočívá ve studování 

Přesně tak, asi uznáte, že nebudete navštěvovat každý obchod kvůli jedné potravině, a tak budete muset trochu studovat. Na internetu naleznete letáky všech supermarketů, jen je potřeba si je stáhnout a následně prolistovat. Obchod, kde naleznete nejvíce potravin, které právě potřebujete, je váš cíl. Soustřeďte se na nejdražší položky! Tím jsou obědy a převážně maso. Jestliže v nějakém letáku uvidíte nízké ceny a zároveň vynikající kvalitu, je to jasné znamení, že byste supermarket měli navštívit.

Nejdražší potraviny snadno a hravě

Uvidíte, že vás toto nakupování bude bavit. Nikdy ovšem nekupujte zbytečné věci. Když už se však pro ně rozhodnete, měli byste je nakupovat s rozumem. Uznejte sami, že mrazák plný masa je sice na jednu stranu chvályhodný, ale po pár dnech už nebude dosahovat nejvyšší kvality. Nákupy provádějte tak, abyste oběd uvařili alespoň na 2 až 3 dny dopředu. Nemá cenu každým dnem vařit jiná a jiná jídla, protože vaše nákupy se finančně zbytečně zvednou.

Obědy nemusí být pouze s masem a obchod nenavštěvujte každý den

Udělejte si nákup podobně jako oběd pár dní dopředu. Přece jenom nemusíte navštěvovat obchod každý den jen proto, že čekáte na slevy. Využijte aktuální nabídky a nakupte si malé zásoby. Kromě toho obědy se nemusejí skládat pouze z masa. Existuje několik výborných jídel, které vás zasytí a neobsahuji žádné maso. Jde o hledání receptů a kompromisů v rodině.

3/5 - (2 votes)