X

Jak zjistit plátce DPH – Registr plátců DPH

< 1 min čtení

Jak zjistit plátce DPH – Registr plátců DPH

Chcete zjistit, zda je váš obchodní partner plátcem DPH (daně z přidané hodnoty)? Pokud si chcete jen ověřit, zda je DIČ (daňové identifikační číslo), které vám udal správné, vystačíte si s klasickým registrem plátců daně. Jestliže ale DIČ neznáte, může to být celkem problém. Ne ale neřešitelný.

Bohužel k vyhledání DIČ vám jednotlivé registry plátců daně moc nepomohou, protože v těchto databázích nelze vyhledávat po zadání identifikačního čísla nebo názvu.

Jak vyhledat DIČ?

Jakým způsobem tedy lze DIČ vyhledat a ověřit si tak, že daný subjekt je plátcem DPH? Využít můžete několik způsobů, z nichž na dva z nich se můžete spolehnout:

Registr plátců DPH registrovaných v ČR

Celostátní registr plátců DPH zveřejňuje Ministerstvo financí České republiky. Musíte ale znát DIČ svého obchodního partnera, pro kterého by ale neměl být problém vám jej poskytnout. V případě, že DIČ neznáte, můžete využít Registr plátců DPH registrovaných v ČR. Do vyhledávacího políčka můžete vyplnit IČO, rodné číslo, název nebo třeba i DIČ.

Tip: Jak zjistit DIČ online?

Jako výsledek se vám zobrazí základní údaje o vyhledávaném subjektu – jeho DIČ, obchodní firma (název) nebo jméno a příjmení, právní forma a sídlo. Dozvíte se také, zda se jedná o spolehlivého nebo nespolehlivého plátce DPH.

Hledání plátců DPH v registru ARES

Jednoduchým způsobem, jak zjistit cokoli o svém obchodním partnerovi, je vyhledat je prostřednictvím systému ARES (Administrativní registr ekonomických subjektů). Tento registr je velmi spolehlivý a není zaměřen pouze na plátce DPH.

Pomocí názvu, IČO a dalších parametrů zde můžete vyhledat základní informace o jakémkoli podnikatelském subjektu vedeném v České republice.

Asi tak za minutu se můžete dozvědět i DIČ vašeho obchodního partnera a také jeho spolehlivost s platbami DPH.

1.4/5 - (10 votes)