X

Jak se stravovat mimo domov, aneb rostlinná strava i na cestách

2 min čtení

Jak se stravovat mimo domov, aneb rostlinná strava i na cestách

Léto se nezastavitelně blíží. Už jen pár dní nás dělí od jeho oficiálního zahájení. Společně s létem přichází ruku v ruce i velice příjemná vidina cestování, dovolených a výletů. Především taková dovolená se na první pohled může zdát jako skvěle strávený čas, na který se celý rok těšíte.

Na jednu stranu super - odpočiňte si od každodenních starostí, necháte doma pracovní povinnosti a odjedete za zábavou i odpočinkem. Na stranu druhou vám ale čas strávený mimo domov přidělává vrásky na čele a nutí přemýšlet nad otázkou: co tam budeme jíst?!

Ještě než začnete propadat panice nebo dokonce přemýšlet nad tím, že raději zůstanete doma a dovolenou zrušíte, přečtěte si dnešní článek, který jsme věnovali právě stravování na cestách. A je úplně jedno, zda vyrážíte na dovolenou v rámci naší republiky nebo někam do exotické země. Naše tipy a triky vám zaručeně přijdou vhod!

Ze svých nároků nemusíte slevovat ani na dovolené

Spousta veganů se bojí, že jakmile vyrazí mimo domov, budou muset slevit ze svých nároků a životních zásad. Nic takového po vás ale nikdo nechce a ve skutečnosti to ani není nutné. Dovolená, víkendový pobyt nebo výlet je přeci o tom, abyste si tento čas užili a nemuseli přemýšlet nad tím, co do úst. Tak si pojďme představit naše rady!

1.      Zásoby s sebou

Rozhodli jste se, že Letošní dovolenou strávíte někde v kempu nebo pod stanem na samotě u lesa? Pak si tohle úžasné dobrodružství nenechte zkazit tím, že budete přemýšlet nad svým jídelníčkem. Pro tento případ se skvěle hodí nejrůznější konzervy, ve kterých mohou být například rostlinné uzeniny nebo fazole.

Upřímně - jaké by to bylo kempování, pokud byste si do batůžku několik konzerv nezabalili?! To je klasika. Doporučit můžeme i veganské pomazánky, především pak ty v menším balení, které rychle spotřebujete.

2.      Když chcete mít jistotu

Jedete s rodinou nebo přáteli do pronajaté chatky a nemáte jistotu, zda v jejím okolí bude obchod, který by vám dokázal nabídnout veganské produkty? Pak není nic jednoduššího, nežli si své oblíbené potraviny zabalit s sebou a mít tak jistotu, že hlady rozhodně nebudete.

Jedete-li autem, určitě uvezete již zmíněné konzervy, přibalit můžete i pomazánky, instantní polévky, nebo třeba již hotová jídla. Určitě vám neuniklo, že někteří výrobci rozšířili svůj sortiment a nabízí  tak například seitanový guláš či jiné pokrmy ve skle, které stačí pouze ohřát. V běžně dostupných řetězcích můžete pořídit třeba uzený tempeh, který se dá skladovat i bez lednice.

3.      Dovolená v zahraničí

Co si budeme povídat - když už dovolená, tak někde v zahraničí, kde to neznáte a kde je pro vás spousta lákadel. V rozvinutých zemích není prakticky žádný problém pořídit v nabízeném sortimentu to, co si vaše tělo i přesvědčení žádá.

Pro spoustu zemí je dnes samozřejmostí i přítomnost veganských restaurací, kam můžete během svého pobytu zajít a dobře se zde najíst. Nutno ovšem zmínit, že ne ve všech zemích je nabídka pestrá. Hodně záleží na tom, kam na svou dovolenou jedete, rozhodně není na škodu si ještě před odjezdem zjistit nějaké informace a mít tak představu, co vás čeká.

Pokud by ale bylo opravdu nejhůř, můžete se spolehnout na pečivo, ovoce, případně nějakou tu konzervu, to seženete snad všude.

Ohodnoťte článek