X

Jak najít štěstí na seznamce?

6 min čtení

Jak najít štěstí na seznamce?

Seznamka je místem, kde můžete prostřednictvím internetu poznat nové lidi. Jak už z názvu vyplývá, jedná se o seznámení se jak už s novým kamarádem, partnerem či jinou spřízněnou duší. Jak si ale vybrat tu správnou seznamku, která nabídne možnost dokonalého seznámení? A jak na takové seznamce uspět a najít vážný vztah?

Výběr vhodné seznamky

Internet nabízí několik různých seznamek, které se od sebe odlišují na základě specifických vlastností. V první řadě je důležité si ujasnit, s jakým cílem si chcete založit na seznamce profil. Zdali se jedná o hledání nezávazného flirtuvážnějšího vztahukamaráda na dopisování nebo někoho, s kým chcete navštěvovat zájmovou aktivitu.

Je potřeba také zvážit, zdali chcete do seznamky investovat peníze, většinou za vylepšení účtu v podobě většího rozsahu kontaktů.

Druhy seznamek

Dostáváme se k jednotlivým typům seznamek. Ty se dělí zpravidla podle toho, zdali jsou zdarma, nebo vyžadující od uživatelů peníze za výhodnější členství.

Dalším aspektem rozdílnosti je záměr seznámení.

Můžete si vybrat seznamky, zaměřující se na vážné vztahy nebo ty, které se specializují na vyhledání kamaráda nebo kamarádky. Seznamky také mohou fungovat na funkci algoritmu, kdy se Vám automaticky vygenerují profily uživatelů se stejnými zálibami nebo preferencemi, jako máte Vy.

Poctivé versus podvodné seznamky

Existuje velké spektrum seznamek. Jak ale poznat, které jsou ty pravé a ze kterých jde faleš? Před založením profilu na určité seznamce si raději projděte její recenze a srovnejte je s dalšími seznamkami. Podle osobních zkušeností ostatních lidí zřetelně uvidíte, jak určitá seznamka funguje a jestli by Vám vyhovovala. Mezi ověřené seznamky, kde můžete najít známosti patří například:

 • osudová seznamka Štěstí,
 • eDarling,
 • Tinder,
 • Badoo,
 • Seznamka.cz
 • nebo Lidé.cz.

Naopak je důležité si dát pozor na neseriózní seznamky, které si mohou v budoucnu samovolně strhávat peníze z Vašeho účtu.

To není jediné riziko. Další jsou falešné profily zejména žen, takže na seznamce se pak nachází výhradně muži + falešné profily, které se v lepším případě snaží novou seznamku rozjet, v horším případě z vás tahají peníze.

Seznamka zdarma nebo placená?

Uvažujete nad tím, zdali zainvestovat do založení účtu na seznamce nebo jestli si připlatit za prémiový účet, který nabízí další výhody? Placené i neplacené seznamky nabízí uživateli různé výhody, ale také nevýhody. 

Založením a provozováním účtu na neplacené seznamce ušetříte zejména peníze. Co ale neušetříte je nejspíš Váš čas, při hledání Vašeho idola. Nevýhoda neplacených seznamek totiž spočívá ve velkém množství účtu, mezi kterými se mohou najít i falešné profily, které byly vytvořeny pouze pro pobavení či jiným úmyslům jiného uživatele.

Oproti tomu stojí placené seznamky, které díky peněžní částce odradí případné vtipálky od založení falešných účtů a Vy si tak můžete vybrat z menšího množství, kvalitnějších účtů. Nevýhodou pro někoho může být vyšší cena založení nebo provozování účtu.

Záleží tedy jen na Vás, zdali se Vám vyplatí do seznamky investovat.

Založení profilu

Pokud berete seznamku seriózně a opravdu hledáte svoji spřízněnou duši, tak je dobré respektovat pár základních pravidel. Dodržováním těchto pravidel se vyvarujete případným nedorozuměním nebo dokonce potížím.

Vytvoření Vašeho osobního profilu je prvním a tím nejdůležitějším krokem k poznání Vaší spřízněné duše. V tomto kroku se ovšem dělají také nejvíce chyby, které často vedou k neúspěchu. Proto si přečtěte následující body:

 • Profilovou fotografii vybírejte tak, aby jasně charakterizovala, jaký jste člověk. Tím je myšleno, abyste fotografii zbytečně neupravovali, nepředváděli se na ní nebo zkrátka dělali něco, co pro Vás není přirozené. Pamatujte, jméno spolu s fotografií je první věc, kterou lidé procházející Váš profil uvidí, proto dbejte správného výběru bez zbytečného přehánění.
 • Nikdy neuvádějte příliš mnoho osobních informací, které například mohou prozradit, kde žijete. Také se vyvarujte uvádění osobního telefonu. Nikdy totiž nevíte, kdo na druhém konci chatu je, může se jednat o velmi příjemnou slečnu, ale také to může být zloděj, který Vás chce vylákat ven a vykrást Vám dům. Dodržujte tedy základní pravidla bezpečnosti na internetu.
 • Dalším klíčem k úspěchu je vyhnout se lhaní. Není dobré si vymýšlet falešné koníčky a dovednosti, protože pokud by došlo k osobnímu setkání, tak by pravda stejně vyšla najevo. Pokud to bylo pro protějšek zásadní, zbytečně se okradete o čas. Osobní profil berte jako takový životopis nebo představení. Tedy má charakterizovat Vaši osobnost takovou jaká je, jaký jste člověk, co rádi děláte a tak dále. S tím je spojené nastínění silných i slabých stránek. Nebojte se předsudků od ostatních, každý jsme něčím jedineční. Nebojte se ani uvést své nedostatky. Pomohou vám vyfiltrovat ty, kterým by vadily od ostatních, kterým právě vaše nedostatky nevadí.

Několik rad na závěr

Buďte upřímní sami k sobě

Tímto je hlavně myšleno, abyste dbali na svoje štěstí. Pokud Vám tedy na profilu druhé osoby něco nevyhovuje, nebo máte s něčím problém, je dobré od takovéhoto profilu odstoupit. S tím je spojeno naučit se odmítat. Pokud Vám tedy chování druhé osoby nesedí, je Vám nepříjemné či podezřelé, zkrátka řekněte ne a dál se s danou osobou nebavte.

Váš přístup

Vztah se nikdy nevybuduje z ničeho nic, proto je důležité stanovit si vhodný přístup. Pokud budete čekat, až se Vám někdo ozve, taky byste se nemuseli dočkat vůbec. Naopak příliš aktivní přístup může některé lidi odradit nebo jim být nepříjemný. Odepisování jednou za týden či čtrnáct dní také není cestou k úspěchu. Zvolte si tedy přístup, který bude zlatou střední cestou a zároveň bude vyhovovat hlavně Vám.

Učte se z chyb

Kdy přejít k osobní schůzce?

Tady je odpověď velmi jednoduchá. Rychle! Samozřejmě ne první den psaní, ale pokud si s někým začnete psát a je vám spolu virtuálně dobře, není na co čekat.

Tisíc dopisů, vzkazů či mailů ba ani hovorů s kamerou se nevyrovná jednomu jedinému setkání tváří v tvář. Osobní vůni ani energii člověka počítače zatím ještě přenést neumějí.

Proč ale tak rychle?

Pokud to má mezi dvěma lidmi mít nějakou budoucnost, musí fungovat dva základní kameny vztahu - přitažlivost a přátelství. Během dlouhého vzájemného psaní si vytváříte vztah, který se stane i přátelstvím. Pak se konečně domluvíte na setkání - a zjistíte, že to prostě nejde. Nejiskří to, Vaše tělo dál spinká. Nebo výška, váha, drobná vada, která Vám už teď leze na nervy... To, co jste sice věděli z dopisů a mysleli si, že zvládnete, ale realita je jiná. Jako přátelé fajn, jako milenci nikdy.

A kolikže, půl roku k hledání nového partnera je fuč? Nedělejte si iluze, že Vám zůstane alespoň to přátelství. V okamžiku, kdy budete zadaní, je konec.

Pokud si budete půl roku s někým psát a až pak se budete scházet, můžete slepými uličkami spálit i několik let. Nečekejte a poznejte se osobně. Můžete nejen rychle zjistit, že je to ten pravý / ta pravá, ale především můžete rychle zjistit, že není. To vám ušetří spoustu promarněného času.

rande seznamka

Staré dobré rande

Sejít se tedy chcete, teď jen správně vybrat kde. Udělat dojem nebo si na nic nehrát?

V každém případě by to mělo být na veřejném místě, protože:

 • v dnešním světě je to bezpečnější a
 • v případě potřeby či totální disharmonie se může bez ztráty důstojnosti kterýkoli z Vás slušně omluvit a odejít.

To se ale týká jen opravdu nemilých překvapení.

Kavárna

Ke slovu přichází staré dobré rande v kavárně a to z čistě praktických důvodů.

 • Nikoho neurazí.
 • Většina kaváren podává i čaj, pokud máte Vy nebo protějšek něco proti kávě.
 • Neřešíte vegetariánství, alergie a podobné přešlapy.
 • K restauraci můžete dojít později, od objednaného jídla se špatně odchází, kávu v případě nouze určitě vypijete rychleji.
 • A oproti kinu sedíte naproti sobě nikoli vedle sebe a ještě potmě. Takže se na sebe můžete plně soustředit. Při procházce v parku neuhlídáte uhýbání očima a podobné signály.

Druhá schůzka

Obecně platí, že i pokud první schůzka není úplně růžová, je dobré neházet hned flintu do žita a setkat se ještě podruhé.

Poprvé máte co dělat s pobráním  fyzického vzhledu nového člověka, s působením jeho organismu na ten Váš, což může dost narušit hladký průběh hovoru. Povídáte málo, moc, nesmysly - prostě rozhodně jinak, než obvykle. A Váš protějšek na tom může být úplně stejně.

Podruhé jste již připraveni na "vizáž" a začnete se navzájem i poslouchat.

Nebojte se mlčet

Méně je někdy více. Nemusíte hned od začátku mít pocit, že mlčení je trapné a za každou cenu se snažit udržet hovor. Pokud vznikne mezera, prostě na sebe nechte protějšek působit. Nezapomínejte, že mlčením se dozvíte více než mluvením. Ten druhý bude mít potřebu mluvit a zaplňovat tichá místa (pokud také nečetl tento článek) a prozradí na sebe i to, co původně vůbec nezamýšlel.

A pokud narazíte na někoho, kdo je s Vámi opravdu "stejná krev", dlouho Vám to mlčení stejně nevydrží. Pak si totiž budete doplňovat vzájemně věty, říkat v jeden moment stejné věci a ze srdce se tomu smát. Budete se cítit jako s někým, koho znáte už celá léta. Jako s nejlepším přítelem.

A pokud přeskočí i jiskra a zapracuje chemie... Výhra je doma.

No a pokud ne, nebuďte zklamaní. Ať už chcete či ne, tak cesta k nalezení štěstí na seznamce poznáním své spřízněné duše přinese pár klopýtnutí, ze kterých je ale dobré se poučit. Proto je dobré nevztahovat chyby jen na toho druhého, ale i na sebe. Pokládejte si sebe kritické otázky a zamyslete se, v čem byste mohli být příště lepší. Z neúspěšných pokusů tak čerpejte zkušenost, které by Vám mohli pomoci v budoucnu.

Hodně štěstí!

5/5 - (2 votes)