X

Jak zjistit velikost prstenu – Jak změřit velikost zásnubního prstenu

2 min čtení

Jak zjistit velikost prstenu – Jak změřit velikost zásnubního prstenu

Zjistit velikost prstenu může být v domácích podmínkách docela obtížné. Pokud zjišťujete velikost prstenu sami pro sebe, pak můžete zkoušet jeden prsten za druhým metodou pokus-omyl. Co když ale chcete koupit prsten pro někoho a ještě navíc chcete, aby o tom ten druhý nevěděl (typicky například zásnubní prsteny)? Jaké jsou možnosti?

Návštěva klenotnictví

Tato možnost je asi nejspolehlivější. Zkušení zaměstnanci vám změří obvod vašeho prstu (u žen se v České republice jedná nejčastěji o číslo 52-54), který je zároveň velikostí vnitřního obvodu prstenu. Po změření vašeho prstu můžete vybrat už jen podle svého vlastního vkusu.

Ačkoli je tato možnost ideální, pokud chcete darování prstenu utajit, není zrovna vhodná.

Přeměřte prsten ze šperkovnice

Pokud už osoba, kterou chcete obdarovat, aspoň jeden prsten vlastní, můžete toho využít ke koupi nového prstenu. Jen je dobré uvědomit si, na kterém prstu majitelka prsten nosí – prsty samozřejmě nejsou stejně tlusté a taktéž prsteníček dominantní ruky (se kterou píšete) můžete být širší než prsteníček druhé ruky.

Tipy pro měření:

  • U měření prstenu je třeba vzít v potaz, že měříte vnitřní obvod.
  • Spolehlivou možností je vzít prsten do klenotnictví a nechat ho přeměřit tam.
  • Prsten si obkreslete na papír a pak ho změřte.

Měření prstu

Pokud nemáte k dispozici žádný prsten, který byste mohli přeměřit, zkuste změřit prst pomocí provázku.

Nebo si můžete nechat zaslat měřítko na prsty z klenotnictví. Řada klenotnictví tuto možnost poskytuje, kdy vám umožní změření prstu a usnadní vám výběr prstenu (zejména, jedná-li se o internetovou koupi).

Tuto možnost ale opět neutajíte. Ledaže byste zvládli opatrně změřit ve spánku...

Použijte lsti

Pokud chcete koupit prsten tajně, musíte si poradit sami. První možností je samozřejmě poprosit rodinu a přátele – například kamarádka může projevit zájem o koupi prstenu a při té příležitosti si změří prsten i osoba, které ho chcete koupit. Zkuste vymyslet jinou lest, při které si dotyčná osoba „nevědomky“ změří svůj prst, aniž by cokoli tušila.

Porovnání rukou

Dobrou možností je také porovnat si své prsty vzájemně. Například se může stát, že mužský malíček může odpovídat velikosti ženského prsteníčku. Nebo si například zapamatujte, kde máte prsty stejně široké (například při navlečení prstenu na mužský prsteníček ho muž může navléct například do třetiny prsteníčku) apod.

Ohodnoťte článek