X

Nová ordinace G&G Medical na Praze 5 – řešení nedostatku praktických lékařů?

3 min čtení

Nová ordinace G&G Medical na Praze 5 – řešení nedostatku praktických lékařů?

Vydali jsme se na pražský Barrandov, kde právě probíhá výstavba nové čtvrti. Nedávno sem byla prodloužena tramvajová trať, která vede až do nedaleké Holyně. Na novém Náměstí Olgy Scheinpflugové vzniká celá řada služeb pro stávající i budoucí obvyvatele nově budované čtvrti - mimo jiné i zdravotnické zařízení G&G Medical, jehož vedoucí lékař MUDr. Adam Gardelka nám rád odpověděl na několik otázek.

Můžete nám krátce představit toto nově vznikající zdravotnické zařízení?

V prvním kvartálu roku 2023 chystáme otevření dvou ordinací v oboru všeobecné praktické lékařství, následovat bude otevření ordinace gynekologické. Bude se jednat o moderní zdravotnické zařízení s prostornou čekárnou s recepcí, velkou sesternou a vkusně a funkčně vybavenými ordinacemi. To vše ve zcela nově postavené budově. Velkou výhodou je i vlastní vchod přímo z ulice Mandlové, takže pacienti nemusí zařízení složitě hledat. Nesporným benefitem bude také to, že v prostorách přímo pod ordinací se bude nacházet lékárna – pacienti si tak budou moci rovnou vyzvednout námi doporučená či předepsaná léčiva.

Proč právě toto místo?

Do této části Prahy se poslední dobou stěhuje velké množství lidí, což je dáno i novou, neustále pokračující výstavbou. Kapacita okolních praktických lékařů je již naplněná a o gynekologiích v okolí ani nemluvím. Kromě toho probíhá rozsáhlá výstavba rodinných domů i v okolních obcích – Slivenec, Řeporyje, Ořech apod., ve kterých dokonce žádní praktičtí lékaři ani nejsou. Ze jmenovaných obcí je Barrandov výborně dostupný - a to i ve všední den, jelikož se řidiči při cestě k nám mohou vyhnout pražskému okruhu.

Budete se něčím lišit oproti ostatním praktickým lékařům?

Od počátku budujeme moderní ordinaci s příjemným prostředím, kde budeme klást důraz na kvalitní personální i přístrojové vybavení, osobní a empatický přístup k pacientům.

Dále pro pacienty plánujeme nadstandardně dlouhou otevírací dobu, recepci s podporou online komunikace, parkování přímo před ordinaci zdarma a další výhody, o kterých se blíže mohou čtenáři informovat na našich webových stránkách.

Mohl byste rozvést přístrojové vybavení?

Kromě dnes již v podstatě standardu jako je POCT CRP, STREP test a EKG, budeme disponovat i tlakový holterem pro monitoraci tlaku krve po dobu 24h, otoskopem, přístrojem na vyšetřování hladiny d-dimerů apod. Co se týká gynekologické ordinace, tak ta bude vybavena nejmodernějším ultrasonografem s možností tisku, dále kolposkopem a pohodlným, plně polohovatelným gynekologickým křeslem. Gynekologie bude otevřena odpoledne a ve večerních hodinách pro co největší komfort pacientek vytížených prací či dětmi. Samozřejmostí jsou těhotenské prohlídky, těhotenské poradny a komplexní péče o nastávající maminky.

K čemu konkrétněji slouží „tlakový holter“?

Jedná se o zařízení, kterým praktický lékař zajišťuje monitoraci tlaku krve pacienta v delším časovém úseku, nejčastěji se přístroj nasazuje na 24 hodin. Manžeta se upevní na paži a je spojena s kompresorem upevněným za opaskem. Nafukuje se každých 30 minut po celou dobu nasazení a lékař pak přesně vidí, jakou hodnotu tlaku krve měl pacient v různé denní doby a podle toho může velice přesně nastavit antihypertenzní medikaci.

Vše je v rámci zdravotního pojištění nebo je nutné platit za členství?

Za členství není nutné nic platit, zdravotní péče bude hrazena ze zdrav. pojištění. Platit se bude pouze za administrativní úkony nad rámec běžné agendy VPL (např. lékařský posudek, výpis ze zdravotní dokumentace apod.) nebo např. za vyšetření na žádost pacienta. U gynekologa se za členství neplatí (!), pouze si pacientka připlácí za jednorázová zrcadla, popř. další nadstandardní služby po domluvě s konkrétním ošetřujícím gynekologem/gynekoložkou.

Odběry krve, výtěry, aplikace očkovacích látek - to bude také možné v G&G Medical?

Ano, samozřejmě - každý den kromě víkendů. Máme velice šikovné sestry, odběrů u nás se nemusí nikdo bát. Svozy pro odebranou krev a další biologický materiál budou probíhat 2x denně, takže nebude problém udělat potřebné laboratorní vyšetření i během dne – pacienti tak nebudou muset být posíláni na pohotovost do nemocnice a bude tak zvýšen jejich komfort.

4.6/5 - (20 votes)