Jak zjistit neplodnost u mužů – Příčiny mužské neplodnosti

< 1 min čtení

Jak zjistit neplodnost u mužů – Příčiny mužské neplodnosti

Již více než 15 % všech párů není schopno počít dítě. Někdy je chyba na straně ženy, jindy na straně muže. Avšak u třetiny párů se nikdy nezjistí, kde je chyba.

Mužská neplodnost může být způsobena nízkou produkcí spermií, abnormální funkcí spermií nebo blokádami, které brání dodávání spermií. Nemoci, zranění, chronické zdravotní problémy, styl životního stylu a další faktory mohou hrát také roli.

Symptomy

Kromě samozřejmého symptomu neschopnosti počít dítě, patří mezi další symptomy, které jsou spojovány s mužskou neplodností:

  • Problémy se sexuálními funkce, jako jsou například potíže s ejakulací, nebo malé množství ejakulované tekutiny, snížený sexuální apetit nebo také erektilní dysfunkce.
  • Bolesti, otok nebo hrudka v oblasti varlat.
  • Opakované infekce dýchacích cest.
  • Abnormální růst prsů.
  • Zhoršení produkce fousů nebo jiné příznaky chromzomální nebo hormonální abnormality.
  • Nižší počet spermií, než je normální (méně než 15 milionů spermií na mililitr spermatu nebo celkový počet spermií méně než 39 milionů na ejakulát).

Kdy navštívit doktora?

Navštívit doktora se vyplatí vždy, když rok a více nemůžete s partnerkou počít dítě. Dále pak navštivte doktora vždy, když máte některý z výše zmíněných problémů.

Co je potřeba pro početí dítěte?

Početí dítěte je komplexní proces. Aby mohlo dojít k početí, musí být ze strany muže splněno následující:

Produkované spermie musí být zdravé. Zpočátku to zahrnuje růst a tvorbu mužských reprodukčních orgánů během puberty. Přinejmenším jedno z varlat musí fungovat správně a vaše tělo musí produkovat testosteron a další hormony k vyvolání a udržení produkce spermií. Jakmile jsou spermie produkovány ve varlatech, je důležité také to, jakým způsobem jsou ejakulovány z penisu.