X

BMI kalkulačka: Jak zjistím svoje BMI?

2 min čtení

BMI kalkulačka: Jak zjistím svoje BMI?

Kdo má optimální váhu, tedy ideální poměr své hmotnosti k výšce, ten dobře vypadá, má přijatelnou fyzickou kondici, stejně jako nespadá do rizikových skupin souvisejících se zdravotními problémy. Pro mnoho lidí je výpočet jejich BMI indexu velmi důležitý.

K tomu, aby to bylo co nejjednodušší, je využíván nástroj označený jako BMI kalkulačka. Ta vypočte takzvaný BMI Index. Co byste měli vědět, pokud ho chcete také spočítat? V první řadě vás potěší, že vše zvládnete jednoduše online, bez nutnosti znát vzorečky, nebo používat kalkulačku. Výpočet je tak otázkou pár sekund.

Pro BMI výpočet je třeba mít ty správné hodnoty

Výhodou indexu tělesné hmotnosti je určitě to, že využívá pouze 2 hodnoty, ze kterých vám ihned vypočte, jak na tom se svou váhou jste. Jaké to jsou? BMI výpočet používá jak výšku, tak i vaši aktuální váhu. Pamatujte na to, že je vhodné znát obě hodnoty skutečně přesně. Jakákoliv odchylka může následně ovlivnit i samotný výpočet, který nemusí být přesný. Pokud plánujete zjišťování Body Mass Indexu pravidelně, je dobré vážit se vždy ve stejný den v podobnou dobu. I to zaručí, že vaše váha bude opravdu správná, nikoliv ovlivněná větší porcí jídla, nebo pití. Obojí může znamenat třeba i více než jeden kilogram navíc. A ten ovlivní výpočet.

Zjistěte si, jaké hodnota BMI je ta správná

Co vám při výpočtu vyjde? Bude to dvoumístné číslo, které vám toho zase až tolik neřekne, pokud nutně neznáte všechny souvislosti. Proto je dobré vědět, jaká hodnota BMI je ta správná. I na tu se samozřejmě podíváme a sdělíme, že se jedná o rozmezí mezi 20 – 25. Pokud jste v této kategorii, máte optimální váhu. Cokoliv je nižší než 20, to znamená nadváhu. Cokoliv je naopak vyšší než 25, to už znamená nadváhu, nebo v některých případech dokonce obezitu. Tady už je na místě být na pozoru, jelikož to znamená také mnoho možných rizik.

Ohodnoťte článek