X

Jak se stravovat chutně i s omezeným rozpočtem

2 min čtení

Jak se stravovat chutně i s omezeným rozpočtem

Kdo chce jíst kvalitně, ten se musí plácnout přes kapsu. Alespoň je tato domněnka mezi lidmi hodně rozšířená. Stále více veganů se zajímá o kvalitní bio stravu, což není zrovna nejlevnější záležitost. Ovšem pokud svému tělu chcete dopřát jen to nejlepší a zajistit si dlouhý a především zdravý život, pak se nesmíte tak striktně ohlížet na finance.

Jenže co když je to jinak? Co když se dá stravovat kvalitně a chutně i s omezeným rozpočtem? V dnešním článku vás přesvědčíme, že je to možné. A vůbec přitom nebudeme vyvracet fakt, že biopotraviny jsou na finance náročné. Pojďme si prostřednictvím následujících řádků prozradit, jak se stravovat i s omezeným rozpočtem.

Nemusíte se vzdát kvalitního jídla

Pakliže se v zájmu svého zdraví stravujete pouze kvalitními potravinami a surovinami, určitě vás potěšíme tím, že se tohoto luxusu ani díky utaženému opasku nemusíte vzdávat. Rozhodně se nemusíte uchylovat ke konzumaci nekvalitního jídla v podobě levných polotovarů, na jejichž pořízení sice ušetříte, ale nejenže si  nepochutnáte, rovněž vám takové jídlo nedá vše potřebné, co Vaše tělo vyžaduje.

Základy stravování s nízkým rozpočtem

Ať už se z jakéhokoli důvodu musíte po finanční stránce krotit, máme pro vás několik užitečných tipů, s jejichž pomocí se kvalitně najíte, neochudíte vaše tělo důležité živiny a zároveň nepřesáhnete rozpočet.

Nekupujte výrobky v obalu

Ačkoli si to spousta lidí neuvědomuje, drtivá většina potravin je drahá právě díky svému obalu. I jeho výroba totiž stojí peníze, proto se logicky musí zvýšit cena za daný výrobek. Jestliže chcete ušetřit, snažte se kupovat věci bez obalu. Základem vaší stravy je především ovoce a zelenina, které se dají pohodlně kupovat na váhu.

Stravujte se doma

V současné době není vůbec žádný problém najíst se dobře a v zásadách veganské stravy i v restauracích. Jenže pokud vyměníte domácí stravování za docházení do restaurací, nemůžete se pak divit, že s penězi nevycházíte. Jídlo si pro to vždy připravujte doma, je to mnohonásobně levnější. Navíc vaření je taková zábava!

Hlídejte slevy

Pokud se chcete stravovat levně, neexistuje jednodušší rada, nežli  dané potraviny kupovat ve slevách. Že je něco ve slevě ani zdaleka neznamená, že to musí být prošlé. Navíc pořizovat potraviny ve slevě není žádná ostuda, ba naopak je to velice chytré jednání.

Odložte si peníze na menší povyražení

Jednou za čas si dopřejte něco lepšího. Klidně si zajděte do restaurace, kupte si něco dražšího, čeho jste se vzdali - zkrátka si něčím udělejte radost. Nejenže si to zasloužíte, ale podaří se vám díky tomu na své cestě za stravováním s nízkým rozpočtem setrvat. Nemusíte šetřit tisíce, postačí i pár stovek měsíčně, které dokáže ušetřit každý. I když si hodně utáhne opasek.

Ohodnoťte článek