Praktické

Jak zjistit název písničky – Z videa, youtube online

2 min čtení

Jak zjistit název písničky – Z videa, youtube online

Každý z nás už si při poslechu rádia v autě alespoň jednou řekl: „Jé, to je pěkná písnička, kdo ji asi zpívá?“ V některých případech moderátoři rádia sami řeknou, co hráli, ale někdy se prostě nesoustředíme a název písničky ani interpreta nezachytíme. V dnešní době už není problém si takovou písničku zjistit.

Víte jméno interpreta

Pokud víte, který interpret písničku zpívá, můžete si zkusit dohledat i tuto písničku. Pokud například víte, že písnička je novinkou daného interpreta, našeptá vám ji zřejmě už Google. Můžete zkusit vyhledat si písničku na YouTube, kde můžete metodou pokus omyl pouštět jednotlivé písničky od interpreta, dokud nenarazíte na tu svoji. Kdoví, třeba narazíte na nějaké další písničky daného interpreta…

Víte jméno písničky

Pokud se vám podařilo zachytit jméno písničky, máte vyhráno. Stačí toto jméno napsat do Googlu a on už vám sám vyhledá, kdo písničku mohl zpívat. Stejně tak můžete písničku vyhledávat, pokud jste zachytili kousek textu. Na spoustě webových stránek jsou přepsané texty písniček, takže se vám jistě bez problémů podaří najít právě tu vaši písničku.

Znáte pouze melodii

Pokud nevíte, kdo písničku zpívá ani jméno písničky a nepodařilo se vám zachytit ani text písničky (například je v angličtině nebo jiném jazyku, kterým nemluvíte), neházejte flintu do žita. V dnešní době moderních technologií byly vyvinuty aplikace na mobilní telefony, které vám po krátkém nahrání písničky do této aplikace nabídnou jméno interpreta, název písničky, a některé aplikace vám dokonce nabídnou i prodej této písničky nebo alba autora.

Aplikace na zjištění písničky

Mezi nejznámější webové nebo mobilní aplikace, které vám pomohou zjistit písničku, patří: Shazam, Midomi (SoundHound), Musipedie a řada dalších. Většina z nich identifikuje písničku do 10 sekund. Pokud všechny tyto aplikace selžou, můžete ještě zkusit jednu službu – Name my tune. V rámci této služby nahrajete písničku a uložíte ji do fronty. Návštěvníci tohoto webu pak mohou identifikovat písničku, a podaří-li se to, přijde vám odpověď na e-mail. Tato služba je sice zdlouhavá, ale zase se zde nespoléháte na techniku, ale na skutečné lidi.

Náhled lekcí kurzu o blogování

Chceš se živit blogováním?

Nemusíš být celebritou, aby tě blog mohl živit.
Ke slušným ziskům stačí i malá návštěvnost.

Stačí se naučit, jak vydělávat pomáháním svým čtenářům.

Jak na to?
 
Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *