Praktické

Jak zjistit nadmořskou výšku

< 1 min čtení

Jak zjistit nadmořskou výšku

Pokud jste v televizi zaslechli, že v nadmořské výšce nad 500 metrů nad mořem můžete očekávat silný vítr a sněhové vánice a chystáte se například na Vysočinu, asi vás bude zajímat, v jaké nadmořské výšce se budete nacházet. Zjistit se to dá hned několika způsoby.

Navigace

Klasické navigace, a dokonce i některé mobilní navigace, obsahují údaj o nadmořské výšce, kde se právě nacházíte. Stačí se tedy podívat na navigaci. Nevýhodou ale je, že tento údaj zjistíte, až když už jste na místě.

Národní geoportál, Centrum pro regionální rozvoj ČR

Pokud si vyhledáte stránky Národního geoportálu nebo Centra pro regionální rozvoj ČR, můžete zde snadno najít nadmořskou výšku. Na mapě si najděte místo, jehož nadmořskou výšku se snažíte zjistit. Postupně se přibližujte a zvětšujte měřítko mapy, až uvidíte vrstevnice, ze kterých můžete odečíst nadmořskou výšku.

Mapy.cz

Také na této stránce můžete zjistit svou nadmořskou výšku. Nejprve si přepněte mapu na turistickou (Změnit mapu -> Turistická). Najděte si místo, u kterého vás zajímá nadmořská výška. Nyní si můžete od tohoto místa naplánovat určitou trasu (Plánování) nebo zkuste změřit vzdálenost dvou bodů (Nástroje -> Měření vzdálenostnadmořská výška mapi). Mapy.cz vám nabídnou nadmořskou výšku obou bodů.

Stejným způsobem to funguje na na mapách od Googlu.

Aplikace

Zjistit svou nadmořskou výšku je asi nejlepší prostřednictvím chytrého telefonu. Mezi jednoduché aplikace, které se zaměřují zejména na nadmořskou výšku (což je dobré pro ty, co nehledají složitější aplikace, které budou zbytečně zaujímat místo v telefonu) patří:

· Height Finder – aplikace ukazuje nadmořskou výšku, umí to dokonce i na své ikoně, takže není potřeba aplikaci spouštět.

· Travel Altimeter Lite – kromě nadmořské výšky zobrazuje taktéž GPS souřadnice. Vždy tak budete vědět, kde se právě nacházíte.

· ALT Meter – ukazuje nadmořskou výšku v metrech nebo stopách. Má neobvyklou grafiku.

· A spousta dalších.

Náhled lekcí kurzu o blogování

Chceš se živit blogováním?

Nemusíš být celebritou, aby tě blog mohl živit.
Ke slušným ziskům stačí i malá návštěvnost.

Stačí se naučit, jak vydělávat pomáháním svým čtenářům.

Jak na to?
 
Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *