Peníze

Jak zjistit číslo svého bankovního účtu

2 min čtení

Jak zjistit číslo svého bankovního účtu

V dnešní době se čím dál tím více používají platby prostřednictvím bankovního převodu. Snad každý člověk, který dosáhnul věku 18 let, již má svůj vlastní bankovní účet – výjimkou není ani to, že bankovní účet vlastní už děti od 15 let. Není se čemu divit – platba prostřednictvím bankovního účtu je jednoduchá a navíc rodiče mohou svým dětem poslat peníze například na internátní školu, když mají náhlé zvýšené výdaje. Při krádeži je možné kartu poměrně rychle zablokovat, takže nemusíte přijít o žádné peníze.

Číslo bankovního účtu

Každý bankovní účet má své číslo. Toto číslo přiřazuje každá banka svým klientům. Na konci čísla účtu se nachází čtyřčíslí, které označuje kód banky. Samotné číslo bankovního účtu budete mít uvedené na smlouvě o zřízení bankovního účtu. Pro vyplácení mzdy nebo jiných příjmů je vždy potřeba vědět, jaké máte číslo.

Jak zjistit své číslo bankovního účtu?

Pokud se vám podařilo někde zašantročit smlouvu o zřízení bankovního účtu, pak další možností, jak zjistit číslo svého účtu, jsou pravidelné výpisy z banky. Pokud ale potřebujete číslo svého účtu zjistit, když zrovna nejste doma, připojte se do svého internetového bankovnictví, kde číslo svého účtu ihned uvidíte.

Jak zjistit číslo účtu někoho jiného?

Pokud máte někomu platit, vězte, že vám číslo svého účtu poskytne velice rád – a to i opakovaně, v případě, že jej napoprvé ztratíte.

Plátci daně dále zveřejňují své číslo účtu na internetu například v údajích o subjektech DPH. Tyto údaje můžete najít například tehdy, když si plátce vyhledáte pod jeho IČO nebo DIČ na nějakém registru firem (například ARES). Vedle vyhledaného obchodníka se vám vpravo zobrazí jednotlivé dokumenty – výpis z živnostenského či obchodního rejstříku a také údaj označený jako DPH. Když tento rozkliknete, můžete (ale bohužel také nemusíte) vidět číslo účtu. Rozhodně však na tyto údaje plně nespoléhejte.

Další záležitostí je ale to, když chcete zaplatit například obchodníkovi například při nakupování přes e-shop. V takovém případě bohužel neexistuje způsob, jakým byste si mohli ověřit, zda dané číslo bankovního účtu existuje či komu patří. Při odesílání platby si údaje vždy raději několikrát zkontrolujte.

Pokud tedy máte někomu něco platit, nejlepším způsobem, jak zjistit jeho číslo účtu, je zeptat se ho.

Náhled lekcí kurzu o blogování

Chceš se živit blogováním?

Nemusíš být celebritou, aby tě blog mohl živit.
Ke slušným ziskům stačí i malá návštěvnost.

Stačí se naučit, jak vydělávat pomáháním svým čtenářům.

Jak na to?
 
Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *