X

Jak zjistím, kdo mi volal?

2 min čtení

Jak zjistím, kdo mi volal?

Určitě se vám už také stalo, že jste zmeškali hovor. Na displeji se vám objeví neznámé číslo. Kdybyste číslo znali, tak bez váhání zavoláte zpátky (nebo víte, proč byste zpátky volat neměli). Jedná-li se ale o číslo, které neznáte, můžete se ptát, zda volat zpátky nebo ne. Vždyť existuje tolik podvodných čísel. Co když se ale jedná o nějakou zprávu, která pro vás může být důležitá? Co teď?

Neznámé číslo

Řešením je odhalit, kdo se pod neznámým číslem skrývá. Bohužel neexistuje nic, jako jsou Zlaté stránky, které by obsahovaly všechna telefonní čísla. Naštěstí ale máme internet. S jeho pomocí můžete odhalit přinejmenším nebezpečná telefonní čísla. Asi se vám nepodaří odhalit všechna čísla, ale ta „profláknutá“ už na internetu zřejmě budou.

Vyhledávání na internetu

Na několika internetových stránkách je možné zadat telefonní číslo, které vám vyhledá, kdo volal. Nefunguje to na 100 %. Využít můžete webové stránky například www.neznamacisla.cz. Takových stránek je mnohem víc. Pokud se vám zdá číslo velmi podezřelé, můžete je zkontrolovat na několika webových stránkách.

Pomoc aplikace

Chytré telefony s Androidem mohou využít aplikaci s názvem „Můžu to zvednout?“ Majitelé iPhonů mají zase k dispozici aplikaci "Zvednout to?" Tyto aplikace vám mohou pomoci poznat, komu dané číslo patří přímo v průběhu vyzvánění. Spolehlivě odhalují obtěžující telefonáty s nabídkami půjček, pojištění, energiemi a další. Funkce této aplikace ale neslouží pouze v rozpoznávání a určování těchto čísel, jsou schopné také tyto telefonáty blokovat.

Prostřednictvím vyhledávače

Telefonní číslo můžete vyhledat také prostřednictvím vyhledavače. Například na Googlu. Stačí jednoduše vepsat číslo do políčka pro vyhledávání a zmáčknout Enter. Vyhledávač vám pak může nabídnout hned stovky výsledků. U zahraničních čísel si můžete nejprve zjistit podle předvolby, z které země vám číslo volalo. Číslo zkuste zadat ve více variantách a vždy v uvozovkách. Jednou s mezerami mezi trojčíslím a podruhé bez nich. U soukromých osob můžete mít štěstí a narazit například na inzerát v bazaru, který prozradí jméno.

1.2/5 - (6 votes)