X

Jak zjistit svůj ascendent – Výpočet ascendentu online

6 min čtení

Jak zjistit svůj ascendent – Výpočet ascendentu online

Ascendent je bod vašeho horoskopu, který se zobrazil na horizontu na východě v datum vašeho narození. Je závislý taktéž na místě, kde jste se narodili. Jeho protivníkem je pak descendent, který se objevil ve stejnou dobu na západě. Zatímco ascendent určuje především povahu vás, descendent vypovídá o vašem protějšku, o osobě vám blízké, ať už mluvíme o partnerovi nebo o příteli.

Co je Ascendent

Ascendent má díky unikátnímu postavení hvězd podle místa vašeho narození, data a času, vypovědět o charakteristice daného člověka. To, jak se člověk projevuje na venek, jaká je jeho povaha a jak ovlivňuje své okolí je dáno právě tím, v jakém znamení na Ascendentu se narodil. Ascendent symbolizuje také to, jak daný člověk působí na své okolí. Člověk, který zná znamení svého Ascendentu, může se svým projevem jakkoli pracovat a vylepšovat své já.

Co je Descendent

Descendent má naopak vypovědět o tom, jaké lidi přitahujeme. Leží přímo naproti Ascendentu a znázorňuje vlastnosti, kterých si na ostatních lidech vážíme, ale které se sami bojíme projevovat – může jít přitom o vlastnosti nebo tu část osobnosti, kterou potlačujeme – ať už je pozitivní nebo negativní. Descendent má určitým způsobem doplňovat Ascendent, a pokud se podle tohoto budeme řídit, měli bychom si najít ideálního partnera nebo získat velmi dobré přátele, kteří na nás budou působit tak, aby to bylo prospěšné.

Výpočet Ascendentu

Výpočet Ascendentu je pro laika poněkud složité. Bude k tomu potřebovat datum, místo a čas svého narození. Pro zjednodušení je možné použít tabulku níže. Ta je určena pouze pro SEČ (středoevropský čas) a pouze pro lokalitu střední Evropy. V ní si najdete své znamení, datum narození a hodinu a na průsečíku najdete znamení na svém Ascendentu. V případě letního času odečtěte jednu hodinu.

Výpočet Ascendentu

Ascendent v Beranu (Descendent ve Vahách)

Lidé s ascendentem v Beranu vždy iniciují nové aktivity a sami je nastartují. Jsou energičtí, impulsivní, netrpěliví a temperamentní. Jsou také egoističtí a chtějí rychlou akci s okamžitými výsledky. Mají potíže s autoritami a ve stresu jsou bezohlední. Často mají jizvu u obočí nebo jinde na hlavě.

Známé osobnosti s ascendentem v Beranu: herečka Ashley Judd, Barbara Cartland (900 románů), Barbara Streisand, Bette Midler, Billy Graham, Bo Derek, Eddie Murphy, Errol Flynn „Sinbad“, Eva Peron „Evita“, Jackie Chan, Martina Navrátilová, Nostradamus, Paul McCartney, Sammy Davis Jr., Sir Alex Guiness.

Ascendent v Býku (Descendent ve Štíru)

Lidé s ascendentem v Býku jsou velmi trpěliví, stabilní a důvěryhodní. Mohou přijít o příležitosti kvůli své příliš opatrné povaze. Mají praktický a přímočarý postoj k životu. Obvykle mají podsaditou stavbu těla, kudrnaté vlasy a silné oční obočí. Ve stresu je člověk s ascendentem v Býku klidný a spolehlivý. 

Známé osobnosti s ascendentem v Býku: Carl Sagan, Charles Manson, Christie Hefner, Christina Onassis, Dan Rather, F. Lee Bailey, Dr. Joyce Brothers, Emelia Earhart, George Lucas, Gerald Ford, George Washington, James Brown (zpěvák), Johann Strauss, Liza Minnelli, Mae West, Melanie Griffith, Mia Farrow, Nat King Cole, Peter O'Toole, Robert Kennedy, Steve Forbes, Stevie Wonder, Ulysses Grant, Wayne Newton a Vivien Leigh.

Ascendent v Blížencích (Descendent ve Střelci)

Lidé s ascendentem v Blížencích jsou obvykle vysocí a atletičtí. Bývají to všestranní, ale neklidní intelektuálové. Mají spoustu energie a potřebují duševní relaxaci. Sebevyjádření a komunikace jsou pro ně důležité a mohou být docela upovídaní. Jsou všímaví a zvědaví, ale obvykle povrchní, vrtkaví, proměnliví a lstiví. Obvykle mají dobrý smysl pro humor a jsou flexibilní a veselí.

Známé osobnosti s ascendentem v Blížencích: Arthur Conan Doyle, Adolph Eichman, Bill Cosby, Bruce Springsteen, Burt Reynolds, Drew Barrymore, Greta Garbo, Harry Belefonte, Hillary Clinton, Humphrey Bogart, James Belushi, Jeanne Dixon, Johannes Kepler, John Denver, Jules Verne, Kathleen Turner, Mick Jagger, Miles Davis (jazz), Neil Armstrong, Nicole Kidman, Orson Wells, Peter Fonda, Phyllis Diller, princ Reinier, královna Viktorie, Richard Dreyfuss, Douglas Fairbanks, Steffi Graffová.

Ascendent v Raku (Descendent v Kozorohu)

Lidé s ascendentem v Raku mají obvykle kulaté rysy, nahnědlé oči a delší paže. Jsou velmi starostliví a mají silné ochranné instinkty. Mohou být velmi náladoví, emotivní a na něčem lpět. Mají vynikající paměť. Rádi zůstávají blízko svého domova. 

Známé osobnosti s ascendentem v Raku: Albert Einstein, Arnold Schwarzenegger, Ava Gardner, Bill Gates, Cher, Dalai Lama, Farah Fawcett, John Travolta, Lauren Bacall, Lee Harvey Oswald, Leona Helmsley, Lord Byron, Mel Brooks, Mel Gibson, Merv Griffen, Peter Ustinov, Robert DeNiro, Ross Perot, Rudolph Nureyev, Ryan O'Neal, Salvador Dali, Steven Spielberg, Čajkovskij, Twiggy, Al Unser (Indy 500), Ursula Andress, Vincent Van Gogh.

Ascendent ve Lvu (Descendent ve Vodnáři)

Lidé s ascendentem ve Lvu mají dobré držení těla a dramatickou - divadelní osobnost. Jsou pyšní a velkorysí. Hledají záři reflektorů a neustálý obdiv. Najdete je ve vedoucích funkcích. Mají exhibicionistické tendence. Proto je můžete poznat podle barevných vlasů, hedvábných košil, zlatých doplňků. Obecně vyčnívají z davu. Snadno si získají slávu a pozornost. Obvykle mají namodralé oči, pokud Neptun nebyl v Prvním domě (to by měli oříškové oči).

Známé osobnosti s ascendentem ve lvu: Anne Murray, Otto von Bismark, Carl Lewis, Claude Debussy, Georgio Armani, Henri Matisse, Howard Cosell, Luciano Pavarotti, Marilyn Monroe, Mark Spitz, Omar Khayyam, O.J. Simpson, Paul Gauguin, Patrick Swayze, Roger Moore, Wilbur Wright (Bratři Wrightové jsou tvůrci prvního letadla).

Ascendent v Panně (Descendent v Rybách)

Lidé s ascendentem v Panně mají analytické a kritické myšlení vůči sobě i druhým. Jsou citliví na kritiku, plaší a přátele si velmi důkladně vybírají. Mají nerealistická očekávání od partnerů a je třeba dávat pozor na jejich otravování. Jsou metodičtí, opatrní a praktičtí. Vizuálně jsou zamračení.

Známé osobnosti s ascendentem v Panně: Baron Rothschild, Brooke Shields, Charlotte Bronte, David Copperfield, Elizabeth Browning, Ernest Hemingway, Franklin D. Roosevelt, Howard Hughes, princ Albert, Jacquline Bisset, Jeff Bridges, John F. Kennedy Jr., Julie Andrews , kd Lang, Loni Anderson, Madonna, Oprah Winfrey, Oscar Wilds, papež Jan Pavel II., Richard Nixon, Roy Orbison, Steve Wozniak (vynálezce počítačů Apple), Walt Disney, Yogananda (deník jogína), Warren Beatty a Wolfgang Mozart.

Ascendent ve Vahách (Descendent v Beranu)

Lidé s ascendentem ve Vahách jsou okouzlující, sofistikovaní, dobře vychovaní a často také dobře vypadají. Mají spravedlivou povahu a neodsuzují. Jsou to intuitivně inteligentní, společenští zastánci míru, jsou však také nerozhodní a hodně odkládají. Hledají k sobě agresivního, rozhodného partnera, který je orientovaný na akci. S ním si přijdou stabilní.

Známé osobnosti s ascendentem ve Vahách: Adolf Hitler, Barbara Walters, Bill Clinton, Bob Hope, David Bowie, Elizabeth Taylor, Eric Clapton, Frank Sinatra, Mohandas Gandhi, Rajiv Gandhi, Jimmy Carter, John F. Kennedy, Monica Lewinská, Natalie Portman, Natalie Wood, Paloma Picasso, Pierre Cardin, Robert Ripley, Sydney Poitier, Tatum O'Neal, Uri Geller a Winston Churchill.

Ascendent ve Štíru (Descendent v Býku)

Lidé s ascendentem ve Štíru milují moc a tajemství. Jsou vášniví, žárliví, vynalézaví a houževnatí s hlubokými city. Mohou být pomstychtiví a velmi sarkastičtí. Neiniciují aktivity, ale tvrdě je odplácí. Nezapomínají ani neodpouští. Traumatické události v dětství je vedou k zájmu o sebepoznání. Mají tmavé a silné rysy, duté tváře, silný nos a pronikavé oči. Jsou pro ně typické smyslnost, tajná láska a tajní nepřátelé. Dávají přednost nočním hodinám.

Známé osobnosti s ascendentem ve Štíru: Bobby Unser, Brian Adams, Bruce Jenner, Bertrand Russel, Charlton Heston, kancléř Gerhardt Schroeder, Chris Evert, Clint Eastwood, DH Lawrence, režisér Oliver Stone, Giovanni Casanova, Jean Paul Sartre, Jerry Falwell, Johnny Carson, Julia Roberts , Julio Iglasias, Kenny Rogers, Leonardo diCaprio, Ludwig Van Beetoven, Mark Twain, Mata Hari, Michael Douglas, Natassja Kinski, Paul Cezanne, designér Perry Ellis, básník Edgar Allen Poe (vynalezl detektivní příběhy), princezna Anne, královna Anna, Sigmund Freud, Thomas Alva Edison, Victor Hugo.

Ascendent ve Střelci (Descendent v Blížencích)

Lidé s ascendentem ve Střelci mají optimistický a filozofický pohled na život. Jsou nezávislí a milují svobodu. Jsou liberální, odvážní a dobrodružní. Milují výzvy. Jsou otevření a okouzlující. Bývají atraktivní pro opačné pohlaví. Jejich vážná a filozofická stránka je patrná později, obvykle od 35 do 40 let věku. Jejich postava bývá vysoká, atletická a přitažlivá.

Známé osobnosti s ascendentem ve Střelci: Arsenio Hall, astronaut John Glen, Bob Dylan, Boris Becker, Brigitte Bardot, Bruce Lee, Caroline Kennedy, Charles Lindbergh, Dick Van Dyke, Elvis Presley, Goldie Hawn, J.Z. Knight, John Milton, Leonardo da Vinci, Michelangelo, princezna Diana, princ William, Raquel Welch, Ron Hubbard, Rita Hayworth, Samuel Jackson, Sean Penn, Shirley Temple a Ted Turner (CNN).

Ascendent v Kozorohu (Descendent v Raku)

Lidé s ascendentem v Kozorohu mají časné povinnosti a omezení. Když jsou mladí, vypadají starší, ale později vypadají mladší než na svůj věk. Vážný pohled na život mají kvůli silnému smyslu pro povinnost. Disponují obvykle silnou sebekázní. Jsou usilovní a pracovití. Mají odpovědný přístup, ale jsou to sólisti. Usilují o vlastní podnikání, jsou materialističtí a vždy navazují užitečné kontakty. Trpí na kožní problémy.

Známé osobnosti s ascendentem v Kozorohu: Auguste Rodin, Candice Bergen, Charles Bronson, Edgar Hoover, Edward Kennedy, Eva Brown, J. Paul Getty, Henri Houdini, Jane Fonda, Joe Frazier, John Belushi, Larry King, Lucille Ball, Malcolm X, Marie Curie, Mario Andretti, Marla Maples, Mao Ce Tung, Paul Newman, Rasputin, královna Alžběta II., Sophia Loren, Tennessee Williams, Tiffany Trump, Tom Selleck.

Ascendent ve Vodnáři (Descendent ve Lvu)

Lidé s ascendentem ve Vodnáři jsou často velmi vnímaví. Mají docela chladný, rezervovaný, neosobní a nezávislý pohled na svět. Mohou být nekonvenční. Rádi reformují a mají humanitární tendence. Mají schopnost manipulovat s ostatními. Ve stresu udrží emoce na uzdě, fungují pragmaticky a až následně zpanikaří a zhroutí se. Mívají šedé nebo modré oči a mezeru mezi předními zuby.

Známé osobnosti s ascendentem ve Vodnáři: B.F. Skinner, Billy Holiday, Carl Jung, cowboy Roy Rogers, Edmond Halley, Evil Knievel, Garth Brooks, Henry Ford II, Henry Winkler, James Hoffa, Jerry Lee Lewis, John Hinkley, Karl Marx, Kim Novak, Kirk Douglas, Michael J. Fox, Neil Young, Ralph Nader, Roberta Flack, Sir Robert Baden Powell, Tammy Wynette, Thomas Jefferson, Wayne Gretzky a William Shatner.

Ascendent v Rybách (Descendent v Panně)

Lidé s ascendentem v Rybách jsou jedni z nejcitlivějších. Jsou citliví na prostředí, západy slunce, oceán, smutnou hudbu a cokoli, co přitahuje jejich fantazii. Často mívají bezmocný a zranitelný vzhled. Jsou idealističtí a sympatičtí, ale také nepraktičtí. Mají humanitární pohled na svět a jsou chytří. Často mají oříškové nebo nazelenalé oči a drobné vrásky kolem očí. Působí smutně, zamyšleně, o hmotné věci nejeví velký zájem. Mají duchovní sklony.

Známé osobnosti s ascendentem ve Rybách: Al Capone, Alexander Graham Bell, astronom Tycho de Brahe, Bruce Willis, Boy George, filmový producent Carlo Ponti, Carol Burnett, Cindy Crawford, David Carradine, Demi Moore, Elizabeth Arden, Fabio, Jim Bakkar, Johnny Cash, Kato Kaelon, Lawrence Welk, Mary Tylor Moore, Norman Mailer, princezna Caroline, Queen Mary II, Richard Burton, Pryor, Ringo Starr, Robert Redford, Sharon Stone, Spike Lee (režisér), Whitney Houston.

3.9/5 - (16 votes)