X

Jak vybrat kvalitní anglickou školku

2 min čtení

Jak vybrat kvalitní anglickou školku

Jak vybrat kvalitní školku

Pakliže chcete vybrat kvalitní anglickou školku, hlavní kritéria se mohou od hledání klasické školky zásadním způsobem lišit. Proto také rozhodně věnujte pozornost atmosféře, prostředí, programu, stravě, kvalifikaci personálu, ale i webovým stránkám provozovatele školky, příp. jeho minulosti, dalším podnikatelským aktivitám, referencím rodičů apod.
Pokud jde o personál, na ten se bude třeba v tomto případě zaměřit ještě pozorněji, neboť jejich úloha je o něco důležitější než v klasických (českých) školkách.

Pakliže na Vás personál nebude působit tím správným profesionálním přístupem, tak pravděpodobně nebude příjemně působit ani na Vaše děti. Stává se to málokdy, ale pro úplnou jistotu je všeobecně doporučováno, že by školka sama měla rodičům s dítětem nabídnout tzv. zkouškové dopoledne, během kterého mají rodiče možnost doslova nasát atmosféru. Je třeba, aby si rodič všímal především formy komunikace mezi dětmi, mezi učiteli a dětmi a příp. i příchozími rodiči. Je třeba si všímat vybavenosti školky didaktickými pomůckami, hračkami, ale i počtu dětí na 1 učitele, věkové rozdělení dětí do tříd. Garancí kvality v takovém případě bývá spolupráce s jinými významnými organizacemi zaměřujícími se na děti předškolního věku – jedná se zejména o Dětskou Mensu České republiky, anebo Centrum Nadání, o.s. Pokud nevíte, která ze školek spolupracuje s takovými organizacemi, zadejte si zkrátka do hledáčku Seznam.cz např.: „Dětská Mensa“, anebo se podívejte přímo na její webové stránky.

Zpět k personálu - obvykle se jedná v případě cizojazyčných, v našem případě pak anglických, školek o rodilé mluvčí, což má své výhody, protože je pro ně tento jazyk mateřský, a proto se jejich přístup bude lišit, ač třeba nepatrně, tak přeci jen, od přístupu těch, jež anglický jazyk studovali.
Kombinace, která znamená v tomto směru jasné vítězství, je příjemný člověk, rodilý mluvčí a s pedagogickým vzděláním. Nenechte se však mýlit. Ne vždy jsou všemožné reference a certifikáty přínosnější, než „vrozený talent“, respektive příjemný člověk.

Anglických školek stále přibývá, tak v podstatě mnohokrát mohou vyhovět Vaším požadavkům, co se dostupnosti týká.
A nyní rada na závěr: Všeobecně se má zato, že není dobré dávat dítě do kolektivu školky, která není v provozu déle než 1 školní rok. Výjimku tvoří provozovatelé školek, kteří otevírají již několikátou pobočku. V tomto případě naopak doporučujeme všem rodičům nabídky takové školky využít.

Ohodnoťte článek