X

Jak do školky

< 1 min čtení

Jak do školky

Jak do školky

Děťátko roste jako z vody a tři roky velmi rychle uplynou. První tři roky Vaše robátko každý den zakouší něco nového, těší se z nových zkušeností a zážitků, jež ho obohacují a maminka s tatínkem jsou mu celou tu dobu na blízku a vše s ním prožívají, dávají mu pocit bezpečí a po každém nezdaru ho znovu postaví na nožičky a vysvětlí, že se nic neděje.
Jak tak Vaše děťátko kráčí svým životem, začne poznávat další malé človíčky a najednou v jejich společnosti velmi rádo pobývá a vyměňuje si s nimi své bohaté zkušenosti.
V momentě, kdy pozorujete své malé, jak se baví na písečku s malými kamarády a Vaši přítomnost ani nevnímá, je čas položit si otázku: „Do školky?“
Vybrat školku bude chtít trochu Vašeho času a trpělivosti. Jestliže jich je ve Vašem okolí povícero, určitě je dobré se pozeptat jiných maminek na osobní zkušenosti. Je mnoho aspektů, které Vás mohou a asi by i měly zajímat. Atmosféra, učitelky, prostředí, strava, program a tak dále.

Pakliže už tímto projdete a děťátko v záři nastupuje do školky, naskýtá se zásadní moment.
První den se mnohé ukáže. V případě, že Váš raubíř chytí paní učitelku za ruku a zapluje mezi ostatní děti, vše je snadné, v opačném případě ve Vás jeho pláč vzbudí spousty nepříjemných pocitů. V tomto případě je třeba zvykání věnovat více času a učinit ho tak povlovnější.
Nakonec většina z nás na školku vzpomíná spokojeně.

Ohodnoťte článek