Zdravý životní styl

Přiměřená konzumace kustovnice čínské

2 min čtení

Přiměřená konzumace kustovnice čínské

Znáte tuto kouzelnou bylinku? Pokud budete pravidelně konzumovat její plody, může vám pomoci zlepšit váš zdravotní stav. Tuto rostlinu u nás známe spíše pod pojmenováním goji. Označení kustovnice čínská většině z nás nic neřekne. Avšak její plody jsou velice známé a oblíbené. Pyšní se velkým obsahem minerálů, vitamínů a dalších zdraví prospěšných látek. Bonusem pak je její příjemná chuť.

Jak praví jedno známé rčení, všeho moc škodí, stejně je tomu i s konzumací plodů kustovnice čínské. Měli bychom si dávat pozor, abychom se tímto elixírem zdraví nepředávkovali. Což není nic příjemného. V následujících řádcích se podíváme na to, jak správně plody této byliny používat.

Jaké jsou faktory ovlivňující dávkování?

Jak jsme již poznamenali v úvodních odstavcích, měli bychom si dávat při konzumaci goji pozor na to, abychom se nepředávkovali. Kdybychom si na správné dávkování nedali pozor, mohli bychom si přivodit rozsáhlé zdravotní potíže.

Abychom si zvolili správnou dávku, měli bychom hledět na náš věk, zohlednit bychom však měli i váhu, výšku, ale třeba i zdravotní stav jako takový. Bez těchto základních informací bychom si mohli stanovit špatné dávkování a opět by nastal velký problém. Zapomenout pochopitelně nesmíme ani na pohlaví a v případě, že jste žena, je u vás rozhodujícím faktorem, zda náhodou nejste v jiném stavu.

V jaké formě se dají plody kustovnice čínské konzumovat?

Jedním z faktorů je forma, kterou budeme do svého těla tento léčivý zázrak dostávat. Můžeme si dát sušené plody, u nich bychom nikdy neměli přesáhnout dávkování maximálně 30 kusů. Všechny, které pozřete nad rámec, by vám již mohly ublížit. Z kustovnice jsou často vyráběny tobolky, jež se užívají coby doplněk stravy, v tomto případě se nedoporučuje vzít si více než pět tobolek denně.

Pokud se rozhodnete, dát si šťávu vylisovanou z plodů kustovnice čínské, opět je dáno množství, jež tělu prospívá. V tomto případě si můžete dopřát maximálně 60 ml za jeden den. Před pozřením je důležité si řádně pročíst příbalový leták, kde se dozvíte o případných nežádoucích účincích a kde naleznete také bližší informace o dávkování. Na trhu však můžete objevit goji i v prášku. V této formě si můžete do svých pokrmů přidat maximálně dvě lžičky denně.

Na trhu je však možné sehnat i bylinku jako takovou. Pokud se vám poštěstí, můžete se s největší pravděpodobností těšit na čerstvé plody. Ty jsou však asi nejsilnější ze všech předchozích variant, a proto bychom do svého těla měli dostat maximálně 45 gramů.

Jaké problémy nám může přivodit nadužívání goji?

Pokud se nám stane, že se předávkujeme plody této blahodárné rostliny, poznáme to vcelku rychle. Nejčastějšími projevy nadužívání jsou nespavost, zažívací potíže a u dětí pak zvýšená hyperaktivita. Abyste předešli neblahým účinkům před spaním, konzumujte semínka k snídani.

Ráno vás totiž svými účinky skvěle nabudí a zaktivují. Plody goji jsou velice zdravé a chutné. Právě díky výborné chuti má člověk tendenci si přisypávat. Nedělejte to. Místo pozitivních účinků byste se mohli dočkat těch negativních, jež by mohly vašemu organismu spíše ublížit než pomoci.

Náhled lekcí kurzu o blogování

Chceš se živit blogováním?

Nemusíš být celebritou, aby tě blog mohl živit.
Ke slušným ziskům stačí i malá návštěvnost.

Stačí se naučit, jak vydělávat pomáháním svým čtenářům.

Jak na to?
 
Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *