Úspěšné příběhy

Mých 5 rad jak zhubnout

3 min čtení

Mých 5 rad jak zhubnout

Asi jste se už i vy ocitly před zrcadlem v kůži někoho jiného. Mně se to stalo loni. Ta žena na druhé straně, to přece nejsem já! To břicho je jakési příliš velké, aby mohlo být moje, stehna a boky v mém nejnovějším nákupním úlovku? Vždyť ty kalhoty měly být přece zužující! Ani druhý den nepřinesl změnu, zrcadlo ne a ne ukázat pravdu! Tu, které jsem chtěla věřit. Naštěstí v mém případě trvalo jen pár setin sekundy, než jsem se rozhodla.

Prý na ty nejdůležitější rozhodnutí potřebuje člověk jen chvilku, mají být totiž kombinací rozumu a pocitů, samozřejmě namíchanou v tomto správném poměru. Nezjistila jsem, jestli to byl ten správný poměr, možná správná konstelace hvězd, na kterou nevěřím, nebo to bylo prostě jen a jen moje rozhodnutí. Neupsala jsem se žádnému dietologovi, nezaprodala jsem svou duši nejvyhlášenějšímu fitcentru, neutekala jsem z práce udýchaná na soukromé hodiny s osobním trenérem. Tuhle důležitou změnu ve svém životě musím přece udělat sama a navíc tak, aby to nepocítila moje peněženka, protože jsem omdlévala při přepočítávání, kolik by mě stálo profesionální hubnutí.

Rada první: ZMĚNA!

Jak to vlastně začalo? Frustrující, s poraženeckými myšlenkami, toto přece nikdy nedokážu! Jak se mám vzdát jídla, když ho miluji? Jak mám zapomenout na sladké, když bez něj nemůžu žít? Kdo má čas jíst pětkrát za den? Vždyť toto musel vymyslet nějaký ulejvák, já mám práce nad hlavu! Snídat? Panebože, ti zaručení odborníci nemívají přece ráno stažený žaludek, ve kterém je místo jen na kávu? Snědla jsem pár samotných večeří, dokud jsem si neuvědomila, že jíst jen jedno jídlo denně není ten správný způsob hubnutí, a jíst ho večer je úplný zabiják. Fungovalo to totiž přesně opačně. To zrcadlo zmíněné výše… Tak toto všechno je velký omyl! V první řadě musíte zaujmout tvrdý postoj ke ZMĚNĚ! Ano, ani já jsem nevěřila. I já jsem si myslela, že ty horní řádky jsou science fiction!

TIP: podívejte se na ultimátního průvodce světem diet

Rada druhá: KÁZEŇ

Vím, hrozné slovo, ani já mu nepřišla na chuť, dokud jeho čarovné účinky nezačala ukazovat ručička na váze. A mé tělo zase vykazovalo znaky ubolenosti, utrápenosti, potu, vitality, objevené formy, vynořujících se svalů, netušila jsem, že je mám pod masou tuku, výdrže, že bych si troufla i na maratón, s plícemi, které neznají diagnózu zadýchanost. Vyběhnout po schodech do bytu byla pro mě maličkost. A to vše jen díky KÁZNI ve cvičení. Už se mi to tak hrozné nezdálo.

Rada čtvrtá: SBOHEM BRAMBORY, TĚSTOVINY A CHLÉB

Aby bylo mé hubnutí úspěšné, musela jsem se něčeho vzdát. Za oběť  padly brambory, vaječné těstoviny a chléb, které jsou podle příruček a také podle Kvetky Horváthové, která zhubla přes třicet kilogramů, nepřáteli hubnutí. Začala jsem mnohem více konzumovat rýži a rýžové těstoviny, které jsou skvělou náhradou za klasické pšeničné těstoviny. Například i špagety jím, jen je nahradily dlouhé rýžové nudle a chutnají skvěle, opravdu, i s hrachovou omáčkou!

Rada pátá: pětkrát denně

Díky Bohu za ovesnou kaši! Říkám si při snídani, které se pro mě staly ranním rituálem. Byla jsem vždy zarytě proti snídani, ale začal se jich dožadovat můj žaludek. Normálně ho poslouchám. Šílené! V regálech se zdravou výživou i já přepočítávám, vždyť tolik peněz za takové nesmysly! Ale ovesná kaše ochucená čerstvým kokosem, rozinkami, malinami, skořicí, medem, lískovými oříšky a čokoládou, to je paráda. Přišla jsem na chuť polévkám, jednoduchým zeleninovým, nic náročného. A žaludek funguje, vyžaduje i svačinu,  oběd, další svačinu, večeři a já jsem úplně bezmocná. Nenajíst se je sebevražda! Úžasný pocit sytosti!

TIP: srovnání proteinových diet

Rada šestá: STEPPER

Bez něj bych to nedokázala, tedy jsem přesvědčena, že jen díky němu moje kila zázračně zmizela. Byla jsem s ním každý den, minimálně čtyřicet minut, zaléval mě pot a cítila jsem životodárnou sílu. Vážně. Dá se koupit, není drahý, dokonce jsem natrefila na poloviční cenu. Na stepperu, malém a šikovném, že si ho můžete dát pod postel, jsem si odmakala svoji vytouženou postavu. Ta disciplína se mi pořádně zaryla pod kůži, neboť zpočátku namožené svaly, nechuť, nahlodávající touha vykašlat se na to, vyhrávaly i nade mnou. Ale přišla jsem na to, které dvě věci se dají dělat najednou. Stepovat a dívat telku. Později mi dáte za pravdu, příjemná kombinace.

Náhled lekcí kurzu o blogování

Chceš se živit blogováním?

Nemusíš být celebritou, aby tě blog mohl živit.
Ke slušným ziskům stačí i malá návštěvnost.

Stačí se naučit, jak vydělávat pomáháním svým čtenářům.

Jak na to?
 
Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *