Praktické

Jak zjistit zapomenuté heslo na email/gmail

< 1 min čtení

Jak zjistit zapomenuté heslo na email/gmail

Pokud zapomenete jakékoli heslo k přístupu na různé webové stránky, jichž jste členem, necháte si jednoduše zaslat nové heslo na svůj e-mail. Co když ale zapomenete heslo na e-mail? Základním pravidlem je heslo nezapomenout. Dobré je, napsat si ho například na plochu svého domácího počítače (například do zaheslovaného Wordu) nebo do nějakého deníčku.

Ztráta hesla na e-mail

Pokud jste již heslo ztratili, tak je marné bavit se o tom, jak ztrátě hesla předcházet. Při zakládání e-mailu jste ale povinně vyplňovali určitý formulář, kam jste museli vypsat své telefonní číslo, záchranný e-mail nebo pomocí formuláře pro získání nového hesla.

Záchranný e-mail

Při užívání svého e-mailu jste byli upozorněni na to, že si můžete ke své e-mailové adrese přiřadit ještě tzv. záchranný e-mail. Tento slouží právě k tomu, že když zapomenete heslo, máte možnost požádat prostřednictvím formuláře o zaslání nového hesla, které přijde právě na tento záchranný e-mail.

Ověřené telefonní číslo

Svůj e-mail můžete ale spárovat taktéž se svým telefonním číslem. Pokud zapomenete heslo na e-mail, ze svého telefonu, stačí poslat SMS ve správném tvaru (nutné je samozřejmě tuto SMS poslat ze stejného telefonního čísla, které jste uvedli do formuláře). Nové heslo vám bude doručeno ve formě SMS zprávy.

Formulář pro získání nového hesla

Tuto možnost můžete využít pouze v případě, že jste nevyužili předchozích dvou možností. U zakládání svého e-mailu jste vyplňovali kontrolní údaje, které je třeba vyplnit pro získání nového hesla. Mezi kontrolní údaje patří například otázky: Jaké je rodné příjmení vaší matky? Jméno prvního domácího mazlíčka? atd. Pokud se tyto údaje budou shodovat, výsledkem formuláře bude odkaz, kde si můžete změnit heslo – pozor toto heslo vám přijde na e-mail, takže do formuláře musíte uvést jiný e-mail, než je ten, u kterého si nepamatujete heslo.

Náhled lekcí kurzu o blogování

Chceš se živit blogováním?

Nemusíš být celebritou, aby tě blog mohl živit.
Ke slušným ziskům stačí i malá návštěvnost.

Stačí se naučit, jak vydělávat pomáháním svým čtenářům.

Jak na to?
 
2 komentářů
  1. Kateřina

    Dobry den.Zapoměla jsem heslo na email a nemohu požadat o novy heslo přez sms nebod mam jine mobilni čislo,tam to jsem stratila,a na jiny email aby mi poslaly mi neumožnuje,jak mam postupovat a emaim potřebuji a jiny nemohu mit.Muj elai:syslova26@seznam.cz je možne zaslat nove heslo na jiny email meho přitele? Niko39@seznam.cz

  2. Rostislav Mička

    prosím o zaslání zapomenutého hesla k gmail

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *