Praktické

Jak zjistit svůj ascendent – Výpočet ascendentu online

2 min čtení

Jak zjistit svůj ascendent – Výpočet ascendentu online

Ascendent je bod vašeho horoskopu, který se zobrazil na horizontu na východě v datum vašeho narození. Je závislý taktéž na místě, kde jste se narodili. Jeho protivníkem je pak descendent, který se objevil ve stejnou dobu na západě. Zatímco ascendent určuje především povahu vás, descendent vypovídá o vašem protějšku, o osobě vám blízké, ať už mluvíme o partnerovi nebo o příteli.

Co je Ascendent

Ascendent má díky unikátnímu postavení hvězd podle místa vašeho narození, data a času, vypovědět o charakteristice daného člověka. To, jak se člověk projevuje na venek, jaká je jeho povaha a jak ovlivňuje své okolí je dáno právě tím, v jakém znamení na Ascendentu se narodil. Ascendent symbolizuje také to, jak daný člověk působí na své okolí. Člověk, který zná znamení svého Ascendentu, může se svým projevem jakkoli pracovat a vylepšovat své já.

Co je Descendent

Descendent má naopak vypovědět o tom, jaké lidi přitahujeme. Leží přímo naproti Ascendentu a znázorňuje vlastnosti, kterých si na ostatních lidech vážíme, ale které se sami bojíme projevovat – může jít přitom o vlastnosti nebo tu část osobnosti, kterou potlačujeme – ať už je pozitivní nebo negativní. Descendent má určitým způsobem doplňovat Ascendent, a pokud se podle tohoto budeme řídit, měli bychom si najít ideálního partnera nebo získat velmi dobré přátele, kteří na nás budou působit tak, aby to bylo prospěšné.

Výpočet Ascendentu

Výpočet Ascendentu je pro laika poněkud složité. Bude k tomu potřebovat datum, místo a čas svého narození. Pro zjednodušení je možné použít tabulku níže. Ta je určena pouze pro SEČ (středoevropský čas) a pouze pro lokalitu střední Evropy. V ní si najdete své znamení, datum narození a hodinu a na průsečíku najdete znamení na svém Ascendentu. V případě letního času odečtěte jednu hodinu.

Výpočet Ascendentu
Náhled lekcí kurzu o blogování

Chceš se živit blogováním?

Nemusíš být celebritou, aby tě blog mohl živit.
Ke slušným ziskům stačí i malá návštěvnost.

Stačí se naučit, jak vydělávat pomáháním svým čtenářům.

Jak na to?
 
Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *