Praktické

Jak zjistit skryté číslo – O2, Vodafone, T-Mobile

2 min čtení

Jak zjistit skryté číslo – O2, Vodafone, T-Mobile

Volání ze skrytého čísla je většinou volání obtěžující. Nezřídka se stává, že takové volání nás obtěžuje v průběhu noci a opakovaně. V takovém případě (anebo čistě jen ze zvědavosti, kdože nám to volal) se ptáme na možnost zjištění skrytého čísla. Je to vůbec možné?

Skryté číslo

Pokud vám volá skryté číslo, pak samozřejmě nevidíte jeho číslo a nemůžete mu zavolat zpět. Abyste zjistili, kdo vám tedy volá, máte několik možností:

1. U svého telefonního operátora – ten má povinnost vám vyhovět, udělá to ale za poplatek, který činí okolo 500 Kč.

2. Policie ČR – pokud se obtěžování ze strany skrytého čísla stává neúnosné, poznamenejte si datum a čas, kdy vám volalo. Polici ČR pak zdarma od operátorů zjistí toto skryté číslo.

Kdo volá ze skrytého čísla?

Pokud vám někdo volá ze skrytého čísla, pak je dost pravděpodobné, že nechce, abyste viděli jeho telefonní číslo. Už to samo o sobě je podezřelé. Většinou se jedná o telemarketingové společnosti a call centra, která se vám snaží něco prodat. Ale – někdy používají skrytá čísla taktéž lékaři, hasiči a jiné státní instituce, které si nepřejí, abyste jim volali zpět.

Hovory na účet volaného

Obzvláště nebezpečné je přijímat hovor ze skrytého čísla, který je na účet volaného. Jedná se o poměrně běžnou službu. Volaný ale musí souhlasit předem s tím, že hovor platí. Nemělo by se tak stát, že by hovor byl na jeho účet bez jeho vědomí. V dnešní době poskytují všichni operátoři obdobnou službu, kdy vám může přijít SMS s prosbou o zavolání. Vždy ale víte předem, že za hovor platíte vy.

U toho vyplývá, že pokud přijmete neznámý hovor, nehrozí vám žádné nebezpečí. Tomu se vystavujete až tehdy, voláte-li na zmeškané číslo sami. Před uskutečněním tohoto hovoru si tedy dobře rozmyslete, jestli vám to stojí za to. Některé hovory se mohou vyšplhat klidně i na několik tisíc korun.

Náhled lekcí kurzu o blogování

Chceš se živit blogováním?

Nemusíš být celebritou, aby tě blog mohl živit.
Ke slušným ziskům stačí i malá návštěvnost.

Stačí se naučit, jak vydělávat pomáháním svým čtenářům.

Jak na to?
 
Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *