X

Podle čeho vybrat makléře pro prodej vaší nemovitosti?

2 min čtení

Podle čeho vybrat makléře pro prodej vaší nemovitosti?

Prodáváte nemovitost? Pokud nechcete investovat nepatřičné množství času i peněz do propagace a shánění zájemců, neobejdete se bez realitního makléře. Jak v záplavě všech nabídek makléřů najít toho pravého, který nemovitost prodá co nejrychleji, s nejvyšším možným ziskem? Výběr je skutečně náročný, ale s pomocí našich tipů to určitě zvládnete.

Dejte na reference

Osobní reference jsou při výběru realitního makléře rozhodně nejdůležitější. Nebojte se ptát po známých, ale ani zapátrat na internetu. Reference vám prozradí mnohem víc, než se dozvíte na oficiálních stránkách či facebookovém profilu makléře, kde se snaží vyzdvihnout své nejlepší stránky. Spoléhat se pouze na slovo samotného obchodníka se rozhodně nevyplácí. Přestože je totiž makléřská činnost regulovaná, i dnes se mezi realitními makléři najde spousta nekvalitních, kterým jde jen o rychlý zisk a vám přinesou minimum.

Ideální je spolehnout se na realitního makléře z realitní kanceláře, která svým partnerům poskytuje zázemí i pravidelné vzdělávání.

Plátcovství DPH a výše provize

Je realitní makléř, kterého jste si vybrali, plátcem DPH? Většina realitních makléřů – i těch, kteří pracují pod realitní kanceláří, jsou OSVČ. Pokud současně není makléř plátcem DPH, není to příliš dobrý znamením. Znamená to, že se mu příliš nedaří, případně že si bere provize bez dokladů.

Na kvalitu realitního makléře může poukazovat také výše provize. Pokud je příliš nízká, znamená to, že makléř nebude vaši nemovitost propagovat tak, jak je v dnešní době standardem. A s něčím navíc se rovnou můžete rozloučit. Z velmi nízké provize totiž makléř pokryje sotva své náklady, natož aby mu zbylo dost peněz na kvalitní propagaci prodávané nemovitosti.

Jak makléř prezentuje ostatní nemovitosti?

To, jak kvalitně makléř pracuje, si můžete prověřit také pomocí vyhledávače. Stačí zadat jeho jméno a podívat se na stávající inzeráty.

Jsou kvalitní s kvalitními fotografiemi? Zaujal vás popis a styl propagace nemovitostí tak, že byste si hned nějakou koupili? Pokud ano, rozhodně se jedná o dobré znamení, že i vaše nemovitost dostane péči, jakou si zaslouží.

5/5 - (2 votes)