Peníze

Jak zjistit své dluhy nebo exekuce

< 1 min čtení

Jak zjistit své dluhy nebo exekuce

Občas se může stát, že zapomenete něco zaplatit. Ačkoli se jedná o malou částku, časem by se z ní mohla stát závratná suma, kvůli které se dostanete do finančních potíží. Typickými případy jsou například platby v rámci různých telefonních aplikací nebo zapomenuté platby různých pokut. Abyste tomuto zabránili, můžete se snažit, jestli někde nemáme dluhy. Jak na to? To vám popíšeme v tomto článku.

SOLUS

Jedná se o registr dlužníků, který eviduje všechny dlužníky, jež nezaplatili po dobu delší, než jsou tři měsíce. Tento registr poskytuje výpisy v různých formách (elektronické, SMS či písemné) a je nutné si za ně zaplatit. Dlužníky sem zadávají různé finanční instituce – bankovní i nebankovní, jejich seznam najdete na stránkách společnosti SOLUS.

Bankovní a nebankovní registr Bankovní registr můžete najít na stránkách www.cbcb.cz a nebankovní registr na stránkách www.cncb.cz. Oba tyto registry vám mohou vydat výpis osobně nebo online. Pokud se rozhodnete pro osobní návštěvu pobočky, musíte si zajet do Prahy 4, na klientské centrum. Za výpis zaplatíte 200 Kč a buď si na něj počkáte, nebo si jej necháte poslat domů. V takovém případě ale platíte poštovné. Pokud si přejete získat výpis online, můžete tak učinit na stránkách www.kolikmam.cz.

Pozor na CERD

Společnost CERD nabízí výpis z registru dlužníků, který stojí 300 Kč. Většina finančních institucí s tímto registrem ale nespolupracuje, a tak za tento poplatek můžete získat výpis, který není zcela relevantní. Tato společnost získává informace z veřejně dostupných zdrojů, jako je insolvenční rejstřík, v rámci kterého si ale můžete informace získat zdarma sami.

Lze na registry spoléhat?

Každý registr dlužníků má uvedeny společnosti, které s ním spolupracují. Žádný z nich nemůže být univerzální, a proto je potřeba dobře si projít seznamy těchto společností.

Náhled lekcí kurzu o blogování

Chceš se živit blogováním?

Nemusíš být celebritou, aby tě blog mohl živit.
Ke slušným ziskům stačí i malá návštěvnost.

Stačí se naučit, jak vydělávat pomáháním svým čtenářům.

Jak na to?
 
Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *